.

.

Оптички спојувач на модулот за реле за канали 10A 5V 1 со LED индикатор за Arduino MCU PIC AVR DSP Arm SCM Home Appliance

Оптички спојувач на модулот за реле за канали 10A 5V 1 со LED индикатор за Arduino MCU PIC AVR DSP Arm SCM Home Appliance

DEN 115.36

Износ
Залиха

10 A 5 V 1 Канал реле модул Optocoupler оптички спојувач со LED индикатор за Arduino MCU PIC AVR DSP Arm SCM Home Appliance. Развиена земја проценето време на испорака : 7-18 дена по специјална линија. 10-30 дена за друга земја. Ние обезбедуваме забрзана услуга за испорака : 3-8 дена. (Исклучувајќи време за ракување) .Ако износот на нарачката над 200 УСД, ние ќе користиме забрзана услуга за испорака бесплатно. Ова е табла за интерфејс за реле од 5 V 1-канал, да може да контролира разни уреди и друга опрема со голема струја. Може да се контролира директно со микро-контролер (8051, AVR, PIC, DSP, ARM, ARM, MSP430, TTL логика). 5 V 1-канален реле интерфејс табла, и на секоја е потребна струја на возачот од 15-20m A опремена со реле со висока струја, AC250 V 10 A; LED диоди за индикација DC30 V 10 A за статус на излез на реле опремена со дупки за завртки за лесна индикација за инсталација LED за статусот на излез на реле. Големина : 53мм*28,3мм*19.3мм нето wieght : 18 G PCB боја : црна со 4 фиксни дупки за завртки, дијаметар на дупката 3.1 mm, Погодно пакување за инсталација и фиксација Вклучен : 1 x 5 V 1 модул за реле на канали.

Карактеристики

Производи во категоријата