.

.

MEMZI PRO 64gb Класа 10 80MB/s Sdxc Мемориска Картичка За Panasonic Lumix DMC-TZ71, DMC-TZ70, DMC-TZ70EG, DMC-TZ61, DMC-TZ60, DMC-TZ58, DMC-TZ57, DMC-TZ57EG Дигитални Камери

MEMZI PRO 64gb Класа 10 80MB/s Sdxc Мемориска Картичка За Panasonic Lumix DMC-TZ71, DMC-TZ70, DMC-TZ70EG, DMC-TZ61, DMC-TZ60,

DEN 1.33

Износ
Залиха

Со Чипсет Од Класа 10 и брзи брзини на пренос на податоци до 80 MB/s* додека се среќавате UHS-I / UHS-1 (ултра Голема Брзина 1) спецификација од класа 1 - Memzi Pro мемориските картички се идеални за снимање слики со висока резолуција и обезбедуваат непречено снимање видео и репродукција дури и При Full HD (1920 X 1080 P). Работи брилијантно со најновите Компактни или DSLR дигитални камери и Целосни HD камери кои поддржуваат SDXC картички. Бидејќи е мемориска картичка од брза Класа 10, овозможува побрз пренос на податоци на ВАШИОТ КОМПЈУТЕР / Mac (со помош на читач на картички) - правејќи го уредувањето фотографии и видео многу побрзо и попријатно. Испорачано Во Запечатено Зелено Пакување и поддржано со 5-годишна гаранција За размена На Мемзи. Мемзи Про мемориските картички се идеални за употреба со Сите Дигитални Фотоапарати, HD Камери и сите Други Дигитални Уреди што можат да користат Sdxc Мемориски Картички. Со класа 10 uhs-I / UHS-1 спецификација и до 80mb / s* брзина на пренос тие се дизајнирани да се користат таму каде што брзите мемориски картички се клучни, снимајќи Слики со Висока Резолуција и Целосно HD видео без заостанување или испуштени рамки. Идеален ако ви треба мемориска картичка Со Високи Перформанси за Вашата Камера Или Дигитална SLR / Компактна Камера. Испорачано Во Запечатено Зелено Пакување Овие Мемзи Про мемориски картички Се Сосема Нови и доаѓаат поддржани од нашата 5-Годишна Гаранција. * Брзина на пренос ДО 80 MB/s (брзина на запишување помала), врз основа на внатрешно тестирање; перформансите може да бидат помали во зависност од уредот домаќин. За да обезбедите компатибилност, препорачуваме вашиот уред да ја има инсталирано најновата верзија на софтвер или фирмвер. Sdxc мемориските картички не можат да се користат во sd/SDHC компатибилни Само Дигитални Уреди или Читачи На Картички.

Карактеристики

Производи во категоријата