.

.

Ранчо РС9000ХЛ РС999274 Амортизер

Ранчо РС9000ХЛ РС999274 Амортизер

DEN 0.67

Износ
Залиха

ДЕВЕТ НИВОА НА ПЕРФОРМАНСИ копчето за лесно прилагодување со Девет позиции овозможува прилагодена контрола на амортизацијата и цврстина за флексибилност на патот и надвор од патот. ДИЗАЈНИРАН за ВРЕДНИ ВОЗИЛА Идеален За залихи или подигнати камиони, Теренци и Џипови што влечат, влечат или излегуваат од патот. ИНДУСТРИЈАТА ПРВО користи Признати како првите девет позиции рачно прилагодливи шок серии на теренскиот пазар. ГО НАМАЛУВА БЛЕДНЕЕЊЕТО азотниот гас под притисок на 120 PSI за да се минимизира мешавината воздух-масло и да се намалат перформансите на амортизацијата бледнеат и пенат. СИЛЕН И ИЗДРЖЛИВ Се Одликува со 18мм нитро-карбуризирана клипна прачка специфична за апликација за да се спротивстави на гребнатини и корозија, двојно заварени јамки во областите на стрес и 1,25-инчи. синтеруван железен клип за зголемен структурен интегритет. СЕ СПРАВУВА СО ЕКСТРЕМНИ ТЕМПЕРАТУРНИ ПРОМЕНИ до 2,75-во. телото со три цевки (специфично за апликација) исполнето со течност за сите временски услови овозможува поладно работење, зголемена контрола на возилото и способност да издржат внатрешни температури Од -40 до 248°F. МАЗНИ ПЕРФОРМАНСИ полиуретански браник и чаури и клип исполнет со флуон со графит помагаат да се апсорбира грубоста на возењето и да се подобри реакцијата на променливите услови на патот за целокупно помазно возење. ИЗГРАДЕН ЗА ДА ТРАЕ заптивката со Ниско триење, самоподмачкување ги задржува гасот и маслото за побрзо враќање и помазна компресија, додека долготрајната премиум течна метална завршница и заштитната чизма од поливинил обезбедуваат долг век на траење. Добијте премиум контрола и перформанси со ранчо RS9000®XL шокови. Препознаена како прва серија за рачно прилагодлива контрола на возење со девет позиции на теренскиот пазар, шоковите RS9000 XL се идеални за употреба на пат и надвор од патот, влечење и многу повеќе.

Карактеристики

Производи во категоријата