.

.

Целосна свила благ анти-сјај за заштита на екранот, компатибилен со Iiyama G Master 27 [Пакет од 2]

Целосна свила благ анти-сјај за заштита на екранот, компатибилен со Iiyama G Master 27 [Пакет од 2]

DEN 1.00

Износ
Залиха

Ултра-тенок и свилен екран за заштита на екранот, дизајниран специјално за Iiyama G Master 27 (G2730 HSU-B1). Благата облога против сјај ја подобрува видливоста на екранот во амбиенталното светло со намалување на сјајот на екранот. Го штити екранот Iiyama G Master 27 (G2730 HSU-B1) од гребнатини, измами, нечистотија и варовник. Цврсто се придржува на површината на екранот без да се меша во чувствителноста на допир. Пакетот вклучува : 2 x Iiyama G Master 27 (G2730 HSU-B1) Заштитници на екранот и комплет за апликации. Целосниот мат лајт за Iiyama G Master 27 (G2730 HSU-B1) е благ заштитник на екранот против сјај, кој помага во намалување на сјајот и дифузни рефлексии кои помагаат во зголемена видливост. За разлика од обичниот заштитник на екранот против сјај, кој е обично мат текстуриран, Celicual Matte Lite има мазна текстура на свиленкаста површина што испорачува оптимална оптичка. Заштитникот на екранот заснован на филмот е лесен за примена цврсто придржување на површината на екранот без заробени џебови на воздухот. Пакетот вклучува 2 заштитници на екранот за Iiyama G Master 27 (G2730 HSU-B1) и комплет за апликација.

Карактеристики

Производи во категоријата