.

.

Прилагодлива SpokeShave 1pc со замена на лопати, планер за кастрење на челик со рамна основа и метално сечило за дрво занаетчиски планер за птици

Прилагодлива SpokeShave 1pc со замена на лопати, планер за кастрење на челик со рамна основа и метално сечило за дрво занаетчиски

DEN 262.24

Износ
Залиха

Детските парчиња имаат форма на кориснички облик, давајќи му соодветна ергономија што одговара во вас рака удобно. Едноставно прилагодливо едноставно отстранување на завртките и лизгање во посакувана позиција. Сечилата се тежок материјал од јаглероден челик, кој цврстина е 58-60ч, а целата после термичка обработка, нож-раб со долг отпор на абење. Детските парчиња имаат форма на кориснички облик, давајќи му соодветна ергономија што одговара во вас рака удобно. Бидејќи големината погоре се мери со рака, големината на вистинската ставка што сте ја добиле може да биде може да биде мало различно од големината погоре. одете во продавницата за повторно да купите. Овие Spoke Shave не се професионална алатка, но тие се ефтини и ефикасни, совршени за употреба на почетници/почетници. Дизајнирано како ергономски удобни рачки во форма на крило и епоксидна обвивка отпорна на корозија. ☀ Лесен за употреба : Алатката Spoke-Shave има интуитивна рамна основа и добра тежина за рачките што го олеснуваат употребата и даваат подобра прецизност за пофини намалувања на проектот за обработка на дрво.☀ Зборуваше големина на бричење : Вкупната должина на Spoke Shave е 8,3 ''/210мм; Ширина на сечилото е 1,6 ''/41мм. Идеално за обликување на нозете на столот Нема потреба да се грижите за нив да станат досадни затоа што подготвивме 2 лопати за замена, што е погодно за вашата работа. Забелешка : Сечилото може да се користи веднаш, но ако имате повисоки барања за острина, сепак треба повторно да го заостри сечилото. ☀ Материјал на Spoke Shave : Направено од високо квалитетно леење на железо и месинг. Овие Spoke Shave не се професионална алатка, но тие се ефтини и ефикасни, совршени за употреба на почетници/почетници. Дебелина на сечилото : 2мм/0,08'''choose нас : ★ Направено од високо квалитетен материјал, силен и издржлив. : 41мм/1,6 ''. CRGL 1 PC Прилагодлив авион за Spoke Shave со рамна основа и метално сечило дрво Работно дрво занаетчиска алатка и 2 дополнителни сечила за занает од дрво, дрво од дрво, Работа од дрво Прецификација : Материјал : Метал и челик, Цврстина на месилки : 58-60 ч. Забелешка : Сечилото може да се користи веднаш, но ако имате повисоки барања за острина, сепак треба повторно да го заостри сечилото. Можете лесно да го прилагодите стабилното планирање на заклучувањето на дебелината на планирањето. Пакувања вклучуваат : 1 x прилагодлив Spoke Shave2 x Метал Bladesnote : Вклучени предмети се вклучени, ве молиме, држете се подалеку од мали деца. Сечилата се тежок материјал од јаглероден челик, кој цврстина е 58-60ч, а целата после термичка обработка, нож-раб со долг отпор на абење. Applications : Spoke Shave се користи на дрво занает, резба од дрво и дрво работејќи за планирање на неправилна површина на дрво. ☀ Зборуваше големина на бричење : Вкупната должина на Spoke Shave е 8,3 ''/210мм; Ширина на сечилото е 1,6 ''/41мм. Дизајнирано како ергономски удобни рачки во форма на крило и епоксидна обвивка отпорна на корозија. Можете лесно да го прилагодите стабилното планирање на заклучувањето на дебелината на планирањето. Едноставно прилагодливо едноставно отстранување на завртките и лизгање во посакувана позиција. ☀ Материјал на Spoke Shave : Направено од високо квалитетно леење на железо и месинг. ☀ Лесен за употреба : Алатката Spoke-Shave има интуитивна рамна основа и добра тежина за рачките што го олеснуваат употребата и даваат подобра прецизност за пофини намалувања на проектот за обработка на дрво.

Карактеристики

Material:
Metal and steel, brass
Blade Hardness:
58-60HRC
Total length:
8.3''
Blade length:
41mm/1.6''.
Blade thickness:
2mm/0.08''
Choose Us:
★ Made of high quality material, strong and durable.:
★ Double-screw adjustment screw to adjust the planing thickness and for convenient control.:
★ Blades are high hardness and sharp to make wood working easier.:
★ Used to plane complex surfaces and irregular patterns on your wood craft such as arcs and curves.:
★ Perfect for starter/beginner use.:
★ Including 2 extra blades for easy replaceing at any time, no need to go to the store to purchase again.:
Package include:
1 x Adjustable spokeshave:
2 x Metal blades:
Note:
Pointed items are included, please keep away from little kids.:
Since the size above is measured by hand, the size of the actual item you received could be slight different from the size above. :

Производи во категоријата