.

.

PT100 RTD 0 - 10v Температурен Сензор Предавател Конвертор Опсег од 0°C до 100°C

PT100 RTD 0 - 10v Температурен Сензор Предавател Конвертор Опсег од 0°C до 100°C

DEN 134.24

Износ
Залиха

Преку предавателот, сигналот за отпор на термичкиот отпор може да се претвори во тековен сигнал од 4-20ма, лесен за инсталирање, удобен за употреба со компјутер. Сензор : ПТ100. Мерење заѕвони : 0 до 100°C. Работен напон : DC 24 V.Дијаметар : Прибл. 45мм (1,77 инчи). Преку предавателот, сигналот за отпор на термичкиот отпор може да се претвори во тековен сигнал од 4-20ма, лесен за инсталирање, удобен за употреба со компјутер. Карактеристики : Сензор : PT100 опсег на Мерење : 0 до 100°C Излез : 0 - 10v Работен напон : Dc 24v Точност : плус или минус 0,2 проценти FS Дијаметар : Прибл. Материјал од 45мм (1,77 инчи) : Пластичниот Пакет вклучува : 1х Предавател.

Карактеристики

Производи во категоријата