.

.

5/16 - 18 х 1-1/2 Завртки За Капаче На Главата На Копчето, 304 Нерѓосувачки Челик 18-8, Светла Завршница, Груб Конец Целосно Навој, Ален Хексадецимален Погон, 12 ПАРЧИЊА

5/16 - 18 х 1-1/2 Завртки За Капаче На Главата На Копчето, 304 Нерѓосувачки Челик 18-8, Светла Завршница, Груб Конец Целосно

DEN 400.00

Износ
Залиха

Завртките за приклучоци за глава на копчиња се 100% нерѓосувачки Челик 18-8 (304) што нуди високо ниво на хемиска и отпорност на корозија. Челикот отпорен на корозија, ги прави да траат многу подолго од завртките направени од вообичаени материјали. Нискиот профил на главата на копчето за приклучок прави многу чист изглед и нуди многу поголема контактна површина. Дијаметар На Конецот 0,3125"; Дијаметар На Главата 0,547"; Висина На Главата 0,166"; Должина На Завртката 1,5" ; Ален Хексадецимален Погон 0,187" (3/16"). Пакет Вклучени : 12 ПАРЧИЊА Копчето Главата Приклучок Капа Завртки 5/16 - 18 х 1-1/2". Завртките за Приклучоци за Глава со копчиња се одлични за употреба во дрво и влажни средини. Спецификација на производот завртки за капачиња со капачиња со капачиња со низок профил, цилиндрична глава со обична завршница. Внатрешната шестоаголна погонска дупка, позната и како погон со шестоаголен приклучок, бара хексадецимален клуч за клучеви, најчесто наречен ален клуч, хексадецимален клуч или ален клуч за брзо и лесно вметнување. Со својот профил на испирање, завртките за капачиња за приклучоци за копчиња се идеално искористени во области со мал надземен или страничен клиренс и погодни за апликации со лесна должност како машинско склопување со отстранливи делови и панели. Дијаметар на конецот : 0.3125 "Дијаметар На Главата : 0.547" Висина На Главата : 0.166 "Должина На Завртката : 1-1/2" (Главата НЕ Е Вклучена) Ален Хексадецимален Погон : 0.187" (3/16") Материјал : 304 Нерѓосувачки Челик 18-8; Заврши : Вклучен Е Пакет Со Светла Завршница 12 завртки За Приклучоци За Глава На копчиња/Завртки Гаранција Хардверот Мевудекор има највисок квалитет на пазарот. Купете со доверба. Парите назад или размена загарантирана.

Карактеристики

Производи во категоријата