.

.

Marumi Exus Solid 82mm леќи заштитете го филтерот анти-статички тврд обложен 82 направен во Јапонија „7 x посилни“

Marumi Exus Solid 82mm леќи заштитете го филтерот анти-статички тврд обложен 82 направен во Јапонија „7 x посилни“

DEN 3.00

Износ
Залиха

7 пати посилни од конвенционалните филтри за стакло. Неверојатно лесен за чистење. Прашината не се држи. Анти-статичко и отпорна на дамки помага да се заштити површината на филтерот од прашина, нечистотија, вода и масла, а исто така помага и во чистење на подлогата на филтерот. Прстенот на филтерот со тенок профил ја намалува веројатноста за вињетирање кога се користи со леќи со широк агол. Бренд Маруми. Направено во Јапонија. 7 пати посилни од конвенционалните филтри за стакло. Неверојатно лесен за чистење. Прашината не се држи. Анти-статичко и отпорна на дамки помага да се заштити површината на филтерот од прашина, нечистотија, вода и масла, а исто така помага и во чистење на подлогата на филтерот. Прстенот на филтерот со тенок профил ја намалува веројатноста за вињетирање кога се користи со леќи со широк агол. Бренд Маруми. Направено во Јапонија. Сите производи на филтерот Маруми се произведени во нашата фабрика лоцирана во Минами-Чо, Камиина-пиштол, лоцирани во центарот на префектурата Нагано, Јапонија. Маруми продолжи да се фокусира и да произведува и развива филтри за фотоапарати долго време. Тие го развија првиот светски филтер „DHG“ за дигитални единечни леќи врз основа на неговата технологија и искуство. Филтерот Маруми ќе продолжи да се развива со сите што сакаат фотографии и ќе ја сакаат камерата. Основана во 1952 година, Marumi Optical е производител на филтри за фотоапарати повеќе од 60 години. До 1970 -тите, бевме посветен снабдувач на ОЕМ за германски и други производители на странство. Нашата технологија за производство и услуга ни заработи репутација за сигурност. По влегувањето во 1980 -тите, ја сменивме трговската марка на компанијата во „Маруми“. Градејќи се врз нашата добра репутација во Јапонија како специјализиран производител, ја започнавме серијата DHG во 2003 година. Овие беа првите филтри за дигитални рефлексни камери со единечни леќи што стигнаа до пазарот. Ова означи нов чекор напред за Маруми како меѓународен бренд и ни помогна да станеме она што сме денес. Покрај тоа, во 2013 година успеавме да развиеме и да ја лансираме нашата серија на предводници Exus. Водени од слоганот на нашата компанија „Постојано продолжуваме да создаваме нови производи“, ние во Маруми продолжуваме да ги доставуваме филтрите за водечки индустрија на клиентите ширум светот. Ова е овозможено со технологијата и културата на нашата фабрика Нагано со својот интегриран систем на производство и преку пријателска соработка со нашите дистрибутери, кои секогаш се подготвени за нови предизвици. Од Нагано до светот, нашата заложба за квалитет не знае граници.

Карактеристики

Производи во категоријата