.

.

Gande 1PCS Solar Surge Protector DC SPD 3P 500V 600V 800V 1000V Надворешно напојување ARSERSER 10-20/20-40/30-60KA

Gande 1PCS Solar Surge Protector DC SPD 3P 500V 600V 800V 1000V Надворешно напојување ARSERSER 10-20/20-40/30-60KA

DEN 1.67

Износ
Залиха

Прекинувач за селектор. Прекинувач за селектор. Sealtor Switch DC Surge Protective уред, Заштитете од напони на молња во соларен систем (систем на напојување со фотоволтаичен напојување). Овие единици мора да бидат инсталирани паралелно на DC мрежите за да бидат заштитени и да обезбедат заедничка и различна заштита на начини. Неговата инсталирана локација се препорачува на двата краја на линијата за напојување DC (страна на соларна панел и страна на инверторот/конверторот), особено ако рутирањето на линијата е надворешно и долго. Високи енергетски движења опремени со специфични термички исклучувачи и сродни индикатори за неуспех. Предности на производството : 1. Производот школка е изработена од материјал за компјутерски пламен, со висок отпорност на пожар, траен и доказ за прашина.2. Модул Дизајн на приклучок, Заштитник може да бидат заменети попогодни.3.Визуалниот прозорец на индикаторот, црвените и зелените светла означуваат на прв поглед.4.Прелана инсталација, лесна за инсталирање, безбедно и удобно.5. Производство печатење со ласерско обележување, не детали за fadeproduct : 1. Име на проток : DC уред за заштита на Surge2.Product Model : Shy3-PV3.Product Полјаци : 3 P4.MAX Оперативен напон : 500 VDC, 600 VDC, 800 VDC, 1000 VDC5.МАКС Пласкање струја : 20 KA 40 KA 60 KA6.Номинален празнење Тековна : 10 KA 20 KA 7 KA7.Протекција Ниво : 2.8 KV 3.2 KV.

Карактеристики

Производи во категоријата