.

.

Торнадо-бура 20 парчиња повеќебојни избришани loveубовни во форма на срцев облик на основна форма извезени закрпи, шијте вклучено/железо на лепенка за декорација на л

Торнадо-бура 20 парчиња повеќебојни избришани loveубовни во форма на срцев облик на основна форма извезени закрпи, шијте вклучено/железо

DEN 1.67

Износ
Залиха

Повеќебојната исцрпена loveубовна форма во форма на срце во форма на срцев облик, везена лепенка е совршена за персонализирање на облеката. Врвна 3Д извезена лепенка, ткаенина со висок квалитет. Топло стопено лепило на задниот дел, лесно се пеглате или шијат на која било облека. Модерни, светли бои, удобни, издржливи, анти-брчки, лесни за чистење. Погодно за разни прилики, активности на отворено или колекција. Совршен за облека, фустан, фармерки, капа, ранци, паричници и многу повеќе. Посетете ја страницата за продавач на торнадо-бура за целата линија на закрпи. Повеќебојната исцрпена loveубовна форма во форма на срце во форма на срцев облик, везена лепенка е совршена за персонализирање на облеката. Врвна 3Д извезена лепенка, ткаенина со висок квалитет. Топло стопено лепило на задниот дел, лесно се пеглате или шијат на која било облека. Модерни, светли бои, удобни, издржливи, анти-брчки, лесни за чистење. Погодно за разни прилики, активности на отворено или колекција. Совршен за облека, фустан, фармерки, капа, ранци, паричници и многу повеќе. Посетете ја страницата за продавач на торнадо-бура за целата линија на закрпи. Како да се користи (пеглање) ● 1. Чувајте го задниот дел од закрпите и поправената облека чиста и сува пред употреба. ● 2. Задниот дел од закрпите доаѓа со транспарентен лепило филм (не го раскинувајте лепилото), а рамното железо од домаќинството се прилагодува на памучната датотека (120-150 степени). ● 3. Ставете ги закрпите во положбата што треба да се измени, страната со лепак за топло топење е прикачена на облеката, пеглање од предниот дел на крпата 10-20 секунди. ● 4. За да се спречи изложување, се препорачува да се стави тенка памучна крпа на лепенката (може да биде стара маица или пешкир, мора да биде памук не згаснува!). Превртете ја лепенката и облеката и железо од спротивната страна за 30-60 секунди за да се обезбеди топење на лепак и закрпи цврсто прикачени на облеката (или други текстили). ● 5. Откако ќе се олади температурата, обработката е завршена. Ако се плашите да паднете, можете да користите игла и нишка за да ги зајакнете рабовите. Мерки на претпазливост ● 1. Со sequins, брада, ригистони, свилени цвеќиња, крпа за топка за коса и крпа со метален вез, треба да бидат од спротивната страна на пеглањето, крпа да се поправи цврсто пред аголот да се исече од предната страна, за да не се оштети на Предните на Sequins или други додатоци. ● 2. Пеперка пеглање, општо долгорочно и облека (или други текстили) одблизу. Ако лепенката по одреден временски период или пролеано по миењето, што укажува дека температурата на пеглање на железо е премногу ниско, или времето за пеглање е премногу кратко, повторете ја оригиналната операција, уште еднаш крпа топла. Service Услуга по продажбата : Се придржувавме до принципот на „Прв клиент, прв квалитет“. Ако не сте задоволни со производот, ние 100% поддржуваме поврат и поврат за да ги заштитиме правата на потрошувачите и да го направиме вашето купување без загриженост! △ Ве молиме слободно контактирајте не ако имате какви било прашања. ★ Торнадо-бура ви служи сесрдно.

Карактеристики

Производи во категоријата