.

.

Наутикамарт Чадбоамс Ливерпул Брод мотор Телеграф цврст месинг 18 “

Наутикамарт Чадбоамс Ливерпул Брод мотор Телеграф цврст месинг 18 “

DEN 3.33

Износ
Залиха

Севкупни димензии : 18 "l x 3" w x 4 "H. Направено од месинг со убав квалитет со дрвена база. Ringвонење Телеграф. Телеграфот на бродот е дизајниран да испраќа информации од контролната просторија до моторната просторија во врска со брзината и насоката на бродовите. Произведено од Nautical Mart Inc. Овој цврст месинг Титаник Мотор Телеграф 18 инч е одличен наутички подарок за наутичкиот ентузијаст во вашиот живот. Ова е телеграф за реплика на моторот, кој е заснован на најпознатиот светски океански лагер, Titanic.Dimensions : Висок рачно изработен од цврст месинг од 18 инчи x 3 инчи од цврст месинг од страна на нашите мајстори занаетчии целосно функционални телеграфски рачки потези додека ја вртите дрвена основа обезбедува стабилност за телеграфот да застане исправен.

Карактеристики

Производи во категоријата