.

.

Машки UPF 50+ Долги ракави Сонце кошули УВ Заштита Худи Расип чувар пешачење риболов пливање маица

Машки UPF 50+ Долги ракави Сонце кошули УВ Заштита Худи Расип чувар пешачење риболов пливање маица

DEN 1.33

Износ
Залиха

100% полиестер. Увезени. Повлечете го затворањето. Заштита на УВ : Ткаенината за оценување UPF 50+ може да го блокира најштетното ултравиолетово зрачење, да ја заштити вашата кожа и да ве натера безбедно да уживате во спортот на отворено. Удобно дишење : Високо-технолошката ткаенина што ја гуши влагата може брзо да пренесе пот, да дише и да се исуши брзо, да ве натера секогаш да се чувствувате ладно и удобно. Дизајн на дупки за дуксери и палецот : Дизајнот на качулка обезбедува дополнителна заштита од сонце за вратот, дупките за палецот ги обезбедуваат ракавите на место и обезбедете дополнителна покривка за задниот дел од дланката. Наменето за спорт : Зашивањето на рамен цвест се користи на шевовите за ефикасно намалување на триењето. Ракан ракавите обезбедуваат целокупно движење за раката. Мабове со долг ракав Худи е дизајниран за сите видови на надворешни спортови-совршени за риболов, трчање, пливање, пешачење, патување, пловење, голф, возење велосипед, качување по карпи и разни активисти на отворено.

Карактеристики

Производи во категоријата