.

.

Aexit 20pcs SMD1206 Осигурувачи P050 0.5 А 6V Брзо Дејство Пхб СМД Чип Кертриџ Осигурувачи Ресетирање Осигурувачи

Aexit 20pcs SMD1206 Осигурувачи P050 0.5 А 6V Брзо Дејство Пхб СМД Чип Кертриџ Осигурувачи Ресетирање Осигурувачи

DEN 149.92

Износ
Залиха

Име на производот : Смд Ресетирање Осигурувач; Тип : P050. Тип на пакет : SMD1206; Големина : 3 x 2 x 0,5 mm/0,12 "x 0,08"x 0,02" (L*W*T). Макс. Напон : 6 V;Макс. Струја : 0,5 А. Надворешен Материјал : Епоксидна, Стаклена Подлога;Боја : Црна, Сребрен Тон. Нето Тежина : 2g; Содржина На Пакетот : 20 x СМД Ресетирање Осигурувачи. Име на производот : Смд Ресетирање Осигурувач; Тип : P050. Тип на пакет : SMD1206; Големина : 3 x 2 x 0,5 mm/0,12 "x 0,08"x 0,02" (L*W*T). Макс. Напон : 6 V;Макс. Струја : 0,5 А. Надворешен Материјал : Епоксидна, Стаклена Подлога;Боја : Црна, Сребрен Тон. Нето Тежина : 2g; Содржина На Пакетот : 20 x СМД Ресетирање Осигурувачи. Овие Осигурувачи НА СМД ги штитат електричните кола од услови на прекумерна струја, е целосно компатибилен со тековните индустриски стандарди. Обезбедува заштита од прекумерна струја на површинска монтажа.совршен за компјутери и периферни уреди и може да се примени на речиси насекаде има нисконапонско напојување и оптоварување што треба да се заштити.Внимание : Операцијата надвор од наведениот рејтинг може да резултира со оштетување и можно лачење и пламен.

Карактеристики

Производи во категоријата