.

.

Нвидиа Квадро8х8000

Нвидиа Квадро8х8000

DEN 959.84

Износ
Залиха

Дизајнирани, изградени и тестирани од NVIDIA, квадро десктоп производи се избор број 1 на милиони креативни и технички корисници. Опремен со најмоќните Графички Процесори во светот, големи капацитети за меморија, 8k излези за прикажување, напредни функции за возење фотореалистичко прикажување во реално време, работни текови зголемени СО ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, ВР средини и многу повеќе, Квадро е изграден за да забрза низа професионални работни текови.

Карактеристики

Производи во категоријата