.

.

Навлажнувачки Зелен Дабар природен, безбеден за Гребен, ЛОСИОН за Сончање ЗАШТИТЕН ФАКТОР 40, Хипоалергичен, Природен Минерален Крем За Сончање Безбеден За Гребен З

Навлажнувачки Зелен Дабар природен, безбеден за Гребен, ЛОСИОН за Сончање ЗАШТИТЕН ФАКТОР 40, Хипоалергичен, Природен

DEN 374.24

Износ
Залиха

Блокови U И УВБ Зраци : Спречување на оштетување од сонце и намалување на ризикот од рак на кожата и рани знаци на стареење со оваа лесна за употреба, водоотпорна и отпорна на пот (до 80 минути) сончање; лето од суштинско значење за вашиот следен одмор на плажа; формулата без креда е одлична за секојдневна заштита од сонце во движење. Безбеден За Кожата И Околината : оваа крема за сончање без Суровост е тестирана и докажана како природно ефикасна и не иритирачка; Погоден За бебиња над 6 месеци; Уживајте во вашиот одмор на плажа одговорно со оваа формула пријателска за коралните гребени која е нежна за вашата кожа и без штети за морскиот див свет. Лесен За Употреба : Распоредете великодушно и рамномерно на кожата 15 минути пред изложување на сонце; Повторно Нанесувајте на секои 2 часа или на секои 80 минути по контакт со вода или пот; Повторно Нанесете веднаш по сушењето со крпа. Природни Состојки : Содржи само природни состојки кои се добри за вашата кожа, Како Што Е Екстрактот од Малина богат со антиоксиданси; Без Бензен, Ув Хемиски Филтри за Сончање, Диметикон, Гмо, парабени, фталат и вештачки мириси. За Нас : природните и нетоксични производи На Грин Бивер се направени за да се грижат за сите; Нашата Гордо Канадска компанија има за цел да им обезбеди на семејствата здрави, органски, 100% природни производи за лична нега кои се добри за нив и добри за животната средина.

Карактеристики

Производи во категоријата