.

.

продавница Молчи Жичен Вертикален Глушец-Оптички Opономски Глушец со 4 Прилагодлив DPI 800/1200/2000/3200 Компатибилен Со Windows/macOS/iPadOS, Лаптоп, КОМПЈУТЕР

продавница Молчи Жичен Вертикален Глушец-Оптички Opономски Глушец со 4 Прилагодлив DPI 800/1200/2000/3200 Компатибилен Со Windows/macOS/iPadOS,

DEN 159.84

Износ
Залиха

Вертикалниот глушец промовира подобро позиционирање или раката за да го намали целокупниот мускул што се користи додека ракувате со глушец;. Го намалува напрегањето на мускулите во зглобот и раката за долго работно време;. Пренослив глушец со големина на кој нема да му треба многу простор за носење додека патувате. Овој ergономски глушец е полн со виталност, иновации. Со промена на начинот на кој ги користите зглобот и рацете, ефикасно ќе ја намалите болката и непријатноста. Додадете гумена маслена обвивка за да спречите лизгање на испотените прсти. Од канцеларијата до игри, користењето на оптичкиот вертикален глушец е удобно и здраво. Научниот ergономски дизајн поттикнува здрави неутрални" ракување " позиции на зглобот и раката за помазно движење и помал целокупен напор. Додадено следно / претходните копчиња обезбедуваат погодност при прелистување на веб-страници; супериорен избор за интернет сурфери, гејмери и луѓе кои работат долго на компјутер. Овој жиченouseономски глушец Дизајниран КОПЧЕ DPI И 3d тркало за лизгање, кои се многу погодни додека Сурфате На Интернет. Работете удобно долго време, додека спречувате жалби на рацете и зглобовите. Удобен одмор на палецот и гумена обвивка за совршено држење. Виндоус 2000. Виндоус XP. Виндоус Виста, Виндоус 7, Виндоус 8, Виндоус 10 Линукс, Андроид. Mac Os X (копчињата за палецот на претходната / следната страница не се препознаваат На Mac Os X.). 1 х Вертикална Opономски Оптички Глушец. 【ономски Дизајн-Научниот designономски дизајн поттикнува здрави неутрални" ракување " позиции на зглобот и раката за помазно движење и помал целокупен напор. (Забелешка : тоа е глувче со десна рака). ①Повеќе Прилагодување -800 / 1200 / 2000 / 3200 Технологијата За Оптичко Следење Со Резолуција НА ДПИ обезбедува поголема чувствителност од стандардните оптички глувци за непречено и прецизно следење на широк спектар на површини. ●Корисни Копчиња За Страници-Додадените копчиња следно/претходно обезбедуваат погодност при прелистување на веб-страници; супериорен избор за интернет сурфери, гејмери и луѓе кои работат долго на компјутер. ● Нема Дело За Батерија-Приклучете го и Играјте го глувчето СО USB 2.0 интерфејс, лесно за почеток со стандардна функција за поставување. Висококвалитетната површина на гумената обвивка му дава добар допир. ●Широка компатибилност● - Компатибилен Со Windows 7/8/10 / Виста / XP / 2000, MAC OS, Linux (ЗАБЕЛЕШКА : копчињата напред и назад не се препознаваат На Mac). Вертикалниот глушец промовира подобро позиционирање или раката за да го намали целокупниот мускул што се користи додека ракувате со глушец;Го Намалува напрегањето на мускулите во зглобот и раката за долго работно време;пренослив глушец со големина на кој нема да му треба многу простор за да се носи наоколу додека патувате.

Карактеристики

Производи во категоријата