.

.

ККСИ ПРИМЕНА Минерална природна кварц кристална гуска рака врежан кристален нож занаетчиски лековити кристал камен домашен декор подарок заздравување камен

ККСИ ПРИМЕНА Минерална природна кварц кристална гуска рака врежан кристален нож занаетчиски лековити кристал камен домашен декор

DEN 1.00

Износ
Залиха

Без оглед на вашите околности или локација, останете позитивни и поттикнувајте ја среќата. Тие содржат и пренесуваат пораки од безусловна loveубов и еднаквост од напредни антички цивилизации. Кристалите носат среќа, поттикнуваат сочувство, го штитат срцето, помагаат во медитацијата и го забрзуваат духовниот раст. Кристал ги чува магнетното поле, ја подобрува концентрацијата, вежба повеќекратно размислување, богатство, го балансира левиот и десниот мозок и воспоставува чувство на безбедност. Кристалите се од суштинско значење за секој кристален исцелител. Се верува дека ги смирува, прочистува и лекува и ни помага да ја одржуваме креативноста, духовната свест и здравјето. Грубите камења се природни минерали, секој има свој различен изглед, а внатрешните пукнатини на мраз/памучни волна/површински камен -камени/јами на рудникот/хроматска аберација/придружните минерали се нормални феномени на формирање на зборови. Секој скапоцен камен е уникатен, па разгледајте ја големината на големината и варијации во боја. Народна кварц кристална гуска рака врежан кристален нож занаетчиски лековити кристал камен украс подарок за осветлување и монитори може да предизвикаат бојата на предметот на сликата да биде малку поразлична од вистинската ставка. Толеранцијата на мерењето е +/- 1-3cm.nature дава груба и чиста убавина на грубата, а не квалитетна, ќе добиете уникатен кристал што може да се разликува од сликата.

Карактеристики

Производи во категоријата