.

.

Лажни заби, 2 парчиња приклучоци за протеори на фурнири за жени и мажи, стоматолошки фурнири за привремена поправка на забите горната и долната вилица, да ги заштити

Лажни заби, 2 парчиња приклучоци за протеори на фурнири за жени и мажи, стоматолошки фурнири за привремена поправка на забите

DEN 2.33

Износ
Залиха

【Заби на фурнири】 Нашите козметички заби помагаат да ги скриете исчезнатите, свитканите, дамки и скршени заби. Слобода да се насмевнувате, јадете и пиете додека носите. 【Прилагодлива големина】 Прилагодливо за да одговара на повеќето луѓе откако ќе ставите во топла (варена) вода пред да користите. Треба да продолжите да се обидувате постојано да се прилагодувате на големината што ви одговара. 【Лесен за употреба】 Пред употреба, натопете лажни заби во врела вода 1 минута за да ги направите флексибилни и прилагодливи за да ги вклопите забите. Ве тера да се насмеете посигурно кога разговарате со вашите пријатели. 【Природни и невидливи】 лажни заби им даваат на оние кои имаат старомодна, отстранлива делумна протеза која е убава и повеќе алтернативна. Ви дава природна насмевка, дури и ако имате дамки, чипови, празнини или заби што недостасуваат. Овој производ ќе ви даде нов изглед и насмевка каде и да се најдете. 【Погодно за повеќето прилики】 Без разлика дали станува збор за датум, интервју за работа или забава, можете да ја користите оваа заби за заби за да ви помогне да ја вратите довербата и да го зголемите вашиот шарм. Вратете ја вашата сончева и самоуверена насмевка назад со нашите протези! Лажни заби , фурнири заби за жени - прилепуваат на фурнири. -Еколошки пријателски материјали, здрави и безбедни за употреба-природно боење на бели заби, природно боење на гуми за џвакање, благ сјајно завршување за реален изглед-течен и удобен за носење, без странско чувство Да се ​​користи : Чекор 1.Дод во многу топла вода. Со фитинг материјал прикачен на задниот дел од забите, испуштете ги забите во многу топла вода. Водата треба да биде над 130˚ Фаренхајт за фитинг материјал за да се омекне и да стане излиена. Водата од чешмата нема да биде доволно топла, ќе треба да ја загреете со помош на микробранова или шпорет. Ако водата е доволно топла, материјалот за фитинг треба да биде мек и остварлив по 2 минути. Ако по 2 минути материјалот не е мек, ќе треба да користите потопла вода и да пробате повторно. Чекор 2.Поставете ги забите на место Откако материјалот за фитинг е мек и остварлив, нежно притиснете ги забите на предниот дел на постојните заби. Цврсто држете ги забите на место и користете ги палците за да притиснете кој било вишок материјал за фитинг нагоре и околу задниот дел од природните заби. После 1 минута нежно извадете ги забите и веднаш поставете ги во ладна вода. Чекор3. Поставете го материјалот за фитинг, а потоа пробајте ги откако ќе се олади и зацврсти материјалот за фитинг, можете да ги поставите забите назад во устата. Кога се вклопуваат правилно, тие треба да се појават на своето место. Ако не сте задоволни со вклопувањето, можете да се загреете и да се вратите онолку пати колку што ви треба сè додека не добиете безбедно вклопување. Забите остануваат на место затоа што фитинг материјалот направи отпечаток на постојните заби како што е прикажано погоре. Откако ќе се навикнете на процесот на фитинг, можеби ќе сакате да ја прилагодите количината на фитинг материјал што се користи за да добиете вклопување што се чувствува како што треба за устата.

Карактеристики

Производи во категоријата