.

.

Снабдување со дијабетичари Елонбо, куќиште за патувања, преносна торба за складирање на гликоза, инсулинско пенкало и лекови кои носат куќиште за гликоза, пенкало ?

Снабдување со дијабетичари Елонбо, куќиште за патувања, преносна торба за складирање на гликоза, инсулинско пенкало и лекови

DEN 287.84

Износ
Залиха

Овој дијабетичар снабдува водоотпорен случај лесен и компактен може лесно да се лизне во ранецот, чантата или куферот, идеален за дневна употреба и патувања. Лесно за носење : Карабинерот е паметно комбиниран со преносно јаже, додавајќи различни методи за носење. Лесно за носење : . Pocketебот за дијабетичари има двоен патент дизајн, може да се отвори и затвори слободно, обезбедува лесен пристап до вашиот мерач на гликоза, пенкало за инсулин, лекови и други додатоци за тестирање на дијабетичари. Овој тврд преносен дијабетичар за дијабетичари за дијабетичари со двојно дизајн на патент, обезбедува лесен пристап за вметнување и отстранување на вашето инсулинско пенкало и лекови, мерачи на гликоза, ленти за тестирање, ланцети, шприц. Може да се обеси на вашата училишна торба, што ја носи рачката, да го закачите јажето во раката, поставено на автомобилот, багажот, компјутерскиот ранец. Без разлика дали патувате, канцеларија или дома, може да биде од ваша страна. Преносни материјали за дијабетичари кои носат куќиште за инсулин шприц, игли, мерачи на гликоза во крвта, ланцети, ленти за тестирање, марамчиња за алкохол и други додатоци за тестирање на дијабетичари. Може да се обеси на вашата училишна торба, што ја носи рачката, да го закачите јажето во раката, поставено на автомобилот, багажот, компјутерскиот ранец. Одржувајќи ги добро организирани и заштитени, чувајте ги сите ваши дијабетични материјали во совршен редослед. Цврст и стилски случај на дијабетичари, тоа е исто така роденден, Денот на благодарноста, Божиќ, Нова Година, Денот на таткото, Денот на мајката, Црниот петок, сајбер понеделник, совршен подарок за мажи, жени, сопруг, сопруга, мисус, пријател, канцелариски работници , патници. Совршен подарок : . Нашиот случај со дијабетичко патување е достапен во најразлични варијанти : Со прилагодување на делителните парчиња на дното, можете да добиете цел целосен простор или совршени прегради според вашите потреби. 6 Еластични ленти со различни големини за чување на инсулинско пенкало, ланцети, инсулин шприц, игли, комплети за инфузија, касети со инсулин, итн. 6 Еластични ленти со различни големини за чување на инсулинско пенкало, ланцети, инсулин шприц, игли, комплети за инфузија, касети со инсулин, итн. Лесни флексибилни материјали за дијабетичари за носење, совршен придружник за патувања кога дневна употреба, одење на одмор, деловно патување, патување. Преносна торба за складирање на гликоза. Целосна заштита : Оваа солидна торба за складирање на гликоза мерач е изработена од тврд материјал Ева и меки ткаенини, обвинети водоотпорни водоотпорни заштита од прашина анти-статично. Обезбедете погодно искуство со користење. Одржувајќи ги добро организирани и заштитени, чувајте ги сите ваши дијабетични материјали во совршен редослед. 3 слоеви надградена заштита, целосен опсег на заштита за вашите дијабетични материјали. Целосна заштита : Оваа солидна торба за складирање на гликоза мерач е изработена од тврд материјал Ева и меки ткаенини, обвинети водоотпорни водоотпорни заштита од прашина анти-статично.

Карактеристики

Производи во категоријата