.

.

Sudemota Tiny Coarchits 775 Motor Motor, 12V-20V 14000RPM/21500RPM/24000RPM, голема брзина на голем вртежен момент, мотор за електрична алатка за електрична алатка

Sudemota Tiny Coarchits 775 Motor Motor, 12V-20V 14000RPM/21500RPM/24000RPM, голема брзина на голем вртежен момент, мотор за

DEN 2.33

Износ
Залиха

Напони : 12 V-20 V. Брзина на ротирање : 14000rpm-24000rpm. Должина на моторното тело : 65,7мм; Дијаметар на моторното тело : 42,2мм (Дијаметар на јамка за заштита на магнет : 44,7мм). Должина на вратилото : 16,5мм; Дијаметар на вратило : 5мм. Издржлив : Моторот е изработен од врвен материјал, голема јачина и цврстина, силна структура, издржлива во употреба. Ниска бучава : Компактна големина и мала тежина, низок шум и стабилна изведба. Карактеристики : Моторот користи јаглеродна четка, динамична рамнотежа на роторот, кокошки за бакелит, вграден вентилатор за ладење, добар квалитет. Моторот е тестиран и моќта е силна. Звукот на машинската алатка е нормален. Може да се користи помеѓу напони од 12 V-20 V.notices : Оваа серија од 775 мотори има голем капацитет и голема батерија. Степенот на топлина : Моторот може да се ракува кога се сведува на 5 V. Моторот може да започне да работи и да го изврши својот ефект. Ве молиме, внимателно проверете дали RPM ги исполнува вашите барања. Електрична вежба, модел на играчки, модел на автомобили, модел на брод, модификација на шетачи на играчки, итн. Брзина на вртење на напон Електрична струја12.0 V 14000 вртежи во минута 1,7 A 18.0 V 21500 RPM 1,9 A20.0 V 24000 вртежи во минута 2,1 Амоторна должина на телото : 65,7 mmmmotor дијаметар на телото на телото : 42,2мм (Дијаметар на јамка за заштита на магнет : 44,7мм) Должина на вратилото : 16,5 mmsshaft Дијаметар : 5мм пакет Вклучен : 1 PC 775 DC Мотор Производот ќе се надградува постојано, изгледот и бојата може да се променат, ве молиме, немојте да се грижите. И разгледајте ја пред да ја поставите нарачката ако имате барање за боја или изглед.

Карактеристики

Производи во категоријата