.

.

1 парчиња Дигитален Сензор За Температура И Влажност DHT11 LED Модул, Црн

1 парчиња Дигитален Сензор За Температура И Влажност DHT11 LED Модул, Црн

DEN 1.67

Износ
Залиха

целосна калибрација, едножичен дигитален излез. има фиксна дупка за завртки за лесна инсталација. може да ја открие влажноста и температурата на околината. Потекло : Cn(Потекло)Материјал : Тип На Мешавина : Сензормодел За Влажност Број : dht11humidity опсег на мерење : 20% до 90% RH (0-50° C температура компензација);опсег на мерење на температура : 0to+50° C;точност На мерење На Влажност : q 5.0% rhtemperature точност на мерење Работен Напон : Dc 5vw Со Дупка Со Фиксна Завртка, Дијаметар 2,6 Mmsmall плочи пхб големина : 3,2 CM € 1,4 CM.

Карактеристики

Производи во категоријата