.

.

PGN 6003 - 2rs Лежиште - Подмачкан Хром Челик Запечатени Топчести Лежишта - 17x35x10mm Лежишта со гумени Печат &засилувач; Висока Поддршка ВРТЕЖИ Во МИНУТА

PGN 6003 - 2rs Лежиште - Подмачкан Хром Челик Запечатени Топчести Лежишта - 17x35x10mm Лежишта со гумени Печат &засилувач; Висока

DEN 0.33

Износ
Залиха

ЈА НАМАЛУВА ФРЕКВЕНЦИЈАТА НА ЗАМЕНА-Ултра издржливите, висококвалитетни лежишта се дизајнирани да ги преживеат најгрубите услови, намалувајќи ги трошоците за одржување и фреквенцијата на замена. ПОДДРШКА ЗА ВИСОКИ ВРТЕЖИ во МИНУТА - екстремната поддршка ЗА ВРТЕЖИ во МИНУТА го минимизира абењето, заштитувајќи ги лежиштата од рано откажување и колапс. Овие лежишта се дизајнирани да преживеат висок притисок. УЛТРА ОТПОРЕН-ова топчесто лежиште е направено од хромиран челик и може да преживее сериозни удари. Може да се вгради и во неколку машини, а заморот од метал не е проблем за овие лежишта. ДВОСТРАНА ГУМЕНА ЗАПТИВКА-Двојна Гумена заптивка од двете страни го штити топчестиот лежиште, заштитувајќи го неговиот интегритет, осигурувајќи дека се држи заедно што и да е структурирано што се држи заедно. СО СЕДИШТЕ во САД - нашите запечатени топчести лежишта се локално дизајнирани Во Јужна Флорида со помош на нашите сигурни експерти од индустријата.

Карактеристики

Производи во категоријата