.

.

ФРАНКАЛ Преголеми Сини Светлосни Блокирачки Очила Овални Очила Рамка Анти Сини Зраци Очила Еден И Единствен

ФРАНКАЛ Преголеми Сини Светлосни Блокирачки Очила Овални Очила Рамка Анти Сини Зраци Очила Еден И Единствен

DEN 1.67

Износ
Залиха

Пластична рамка. Леќа. Ширина на објективот : 48 милиметри. Висина на објективот : 48 месеци. Рака : 140 милиметри. Легура фрамерезин Леќа Неполаризирана ширина На Објективот : 50 милиметри висина На Објективот : 48 милиметри Рака : 140 милиметри. БЛОКАТОР НА СИНА СВЕТЛИНА И ЗАМЕНЛИВИ ЛЕЌИ ? Намалете ги симптомите на напрегање на очите при продолжено изложување на компјутер. Овие очила најдобро се користат за долги часови компјутерска употреба за одржување на природни модели на спиење и заштита на очите. Оригиналните леќи може да се заменат со вашите леќи на рецепт во која било продавница. ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ ? Овие квадратни сини очила за блокирање на светлината се изработени од висококвалитетни пластични рамки, анти-сини светлосни леќи, цврсти метални шарки, сите детали што ви обезбедуваат совршени перформанси. КЛАСИЧЕН ОВАЛЕН ДИЗАЈН ? Овие овални сини светлосни блокирачки очила со целосни пластични рамки ви носат безвременски трендовски изглед. Овие очила можат да одат со различни форми на лице и фризури. Можете да ги носите нашите очила долги периоди пред дигиталните екрани или претстојното патување надвор од градот. ДИМЕНЗИЈА НА ПРОИЗВОДОТ ? Ширина на објективот : 50мм (1,96 инчи) Висина На Објективот : 48мм (1,88 инчи) Должина На Слепоочницата : 140мм(5,51 инчи) Мост На Носот : 18мм (0,71 инчи). СТАКЛО.

Карактеристики

Производи во категоријата