.

.

Возрасни Пелени Панталони Инконтиненција Истекување Заштита Панталони, Може Да Се Мијат Постојано, Кул Светлина И Издржливи

Возрасни Пелени Панталони Инконтиненција Истекување Заштита Панталони, Може Да Се Мијат Постојано, Кул Светлина И Издржливи

DEN 987.20

Износ
Залиха

Хулахопки за возрасни отпорни на истекување-специјален трислоен дизајн на ткаенина, блиско монтирање, покриен со пелени, обезбедувајќи дополнителна заштита за случајно истекување поради инконтиненција. Пред купување, многу е важно да се измери обемот околу бутот, бидејќи еластичниот појас во оваа област мора да биде цврсто поставен за да се спречи истекување на урина. Овие водоотпорни невидливи панталони се погодни само за возрасни. Ве молиме погледнете ја нашата табела со големини и запишете ја вашата големина. Значи, можете да знаете која големина е соодветна за вас. Подобрата нега на кожата може да ја намали иритацијата без да го оштети интегритетот на кожата, што резултира со рани во креветот и болка. Дизајниран за целодневна и ноќна удобност. Водоотпорна инконтиненција панталоните се однесуваат на секоја пелена за возрасни, долна облека за еднократна употреба за возрасни или пелена за возрасни. Има одлична отпорност на дамки и користи уникатен процес без хемикалии за производство на сопствена ткаенина. Пред купување, многу е важно да се измери обемот околу бутот, бидејќи еластичниот појас во оваа област мора да биде цврсто поставен за да се спречи истекување на урина. Овие водоотпорни невидливи панталони се погодни само за возрасни. Ве молиме погледнете ја нашата табела со големини и запишете ја вашата големина. Значи, можете да знаете која големина е соодветна за вас.

Карактеристики

Производи во категоријата