.

.

ЛИРУКСУН Преведувач Аи Глас Преведи Екран НА Допир 4G/WiFi/SIM 8MP Камера Фото Превод Мулти Јазик Потпрена Машина

ЛИРУКСУН Преведувач Аи Глас Преведи Екран НА Допир 4G/WiFi/SIM 8MP Камера Фото Превод Мулти Јазик Потпрена Машина

DEN 2.00

Износ
Залиха

Преведувачот може истовремено да преведува 18 јазици, опфаќајќи повеќе од 170 земји и региони. Фото превод. 8 милиони пиксели автофокус висока дефиниција камера, поддржува 8 јазици онлајн преводот на фотографии, хоризонталните и вертикалните екрани исто така може лесно да се идентификуваат. Неговата камера е способна веднаш да преведува текстови на екранот. И преведувачот работи како рекордер, автоматски препишувајќи текст од снимките. 3 начини За сурфање На Интернет, исто така може да функционира како пристапна точка. ПРЕКУ СИМ-картички, жаришта, виртуелни картички итн. лесно е да се биде вмрежен ширум светот; мрежите за споделување жаришта можат да се креираат и споделуваат на 6 уреди во исто време. Операцијата е едноставна, а на постарите родители им е лесно да заминат во странство. Вградена батерија од 3000мах, може да мирува до 19 дена или 5 часа континуиран истовремен превод. Преведувачот може истовремено да преведува 18 јазици, опфаќајќи повеќе од 170 земји и региони.Фото превод. 8 милиони пиксели автофокус висока дефиниција камера, поддржува 8 јазици онлајн преводот на фотографии, хоризонталните и вертикалните екрани исто така може лесно да се идентификуваат.Неговата камера е способна веднаш да преведува текстови на екранот. И преведувачот работи како рекордер, автоматски препишувајќи текст од снимките.3 начини За сурфање На Интернет, исто така може да функционира како пристапна точка. ПРЕКУ СИМ-картички, жаришта, виртуелни картички итн. лесно е да се биде вмрежен ширум светот; мрежите за споделување жаришта можат да се креираат и споделуваат на 6 уреди во исто време. Операцијата е едноставна, а на постарите родители им е лесно да заминат во странство.Вградена батерија од 3000мах, може да мирува до 19 дена или 5 часа континуирано истовремено translation.In покрај тоа што нуди 4,1-инчен екран и задна камера од 8 Mpx, преведувачот има 4g врска и вклучува шест микрофони за прецизно собирање звук дури и во многу бучни средини.Конверзија на девизниот курс. Реално време конверзија на 65 валути за лесно патување и шопинг.Забелешка : ● превод на Дијалог и превод лице в лице поддржани јазици : Кинески, кантонски, англиски, Јапонски, корејски, Тајландски, француски, италијански, германски, russianпски, руски, шпански, полски, норвешки, шведски, фински ,дански, каталонски.● Превод на фотографии поддржани јазици : Кинески, англиски, Јапонски, корејски, француски, руски, португалски, шпански.● Гласовниот превод и преводот на фотографии треба да бидат поврзани преку ИЛИ СИМ-картичка.Спецификации : големина На Екранот : 4,1 инчи (IPS екран со повеќе допири)резолуција На Екранот : 720x1280 PCamera : 8 милиони пиксели капацитет на батеријата : 3000mahmory : 1 GB + 8 GBKeys : клуч за напојување, клуч за јачина на звук, почетен екран вграден звучник : Yes Charging интерфејс : Тип-C : IEEE 802.11 a / b / g / n : 4.2 големина На Производот : 137х65, 1х11ммпроизвод нето веиг.

Карактеристики

Производи во категоријата