.

.

Алатка За Исклучување На Линијата За Гориво сегомо Алатки - 5/16 Инчи &засилувач; 3/8 Инчен Филтер За Гориво Алатка За Брзо Исклучување-Алатки За Исклучување На Линијат

Алатка За Исклучување На Линијата За Гориво сегомо Алатки - 5/16 Инчи &засилувач; 3/8 Инчен Филтер За Гориво Алатка За Брзо

DEN 214.24

Износ
Залиха

[Направете Замена Брзо И Лесно ] со нашите алатки за исклучување на линијата за гориво, можете да направите лесно раздвојување на фитинзи во стилот на брзо исклучување. Оваа алатка за линија за гориво ја прави замената на филтерот за гориво брза и едноставна. [Фенси Карактеристики ] фитинзите на спојката имаат механизам за заклучување во внатрешноста на надворешното куќиште што поминува преку усната на филтерот за гориво додека алатот влегува под механизмот за заклучување и ја ослободува внатрешната усна. [Погоден за Различни Возила ] овој комплет алатки за исклучување на линијата за гориво ќе ви помогне да работите на 5/16" и 3/8" линии за гориво на 1989 и понови возила. Оваа алатка е неопходна за услуга за гориво, грејач и А/Ц на многу возила со доцен модел. [Издржлив дизајн ] целосно металната конструкција на алатката за отстранување на линијата за гориво е дизајнирана да ви обезбеди издржливост, сила и долговечност. Лесен за разбирање дизајн за силно држење и максимален вртежен момент. [Лесен За Употреба ] Ослободете го механизмот за заклучување на линијата за гориво со слушање на мало кликнување, што значи дека алатката ја завршила својата работа што ви овозможува лесно да го извлечете филтерот. Една компонента.

Карактеристики

Производи во категоријата