.

.

Кенко Телескоп Додатоци Сукаимемо С / Т За фино Движење Пан Глава Бк Црна 455180

Кенко Телескоп Додатоци Сукаимемо С / Т За фино Движење Пан Глава Бк Црна 455180

DEN 666.24

Износ
Залиха

Екваторијален Клин (3/8" тип На Завртка) и плоча (додатоци) За Небото Мемо С. ・за прилагодување на географската ширина На Небото Меморандуми За поларно усогласување.Нуди поголема точност и стабилност од стандардната глава на статив за фотографии. ●Прирачникот не е вклучен, но има опис на ставката во прирачникот На Sky Memo S. ●Sky Memows е лесен за корисниците и обезбедува различни комбинации за да ги задоволи сите ваши потреби за астрофотографија и временски пропуст photography.It е висока прецизност,пренослива и стабилна небесна платформа за следење за sidereal ,solar и lunartracking со автоматска контрола на ослободување НА блендата DSLR.Покрај тоа, содржи претходно програмирани параметри кои ви помагаат да креирате интересни видеа со временски пропуст со DSLR.It е совршен за почетник кој сака да започне астрофотографија или експерт кој користи како под-машина за лесно фотографирање.

Карактеристики

Производи во категоријата