.

.

Тик Лево Собрание На Фаровите Компатибилен со 2003-2020 Шевролет Експрес Комбиња

Тик Лево Собрание На Фаровите Компатибилен со 2003-2020 Шевролет Експрес Комбиња

DEN 795.20

Износ
Залиха

Таа има ое-споредливи темперамент без" пигтаил " конектор за кавга-слободен инсталација. Ое-споредливи одредби за монтирање обезбедуваат пад на прецизната опрема. Ригорозни и забрзани тестови за возење велосипед за да се обезбеди услуга на производот, квалитет и издржливост. Специјалниот слој на површината на леќата спречува замаглување и избледување обезбедувајќи соодветно осветлување и оперативна безбедност. Исполнување или надминување на стандардите ЗА ТОЧКИ/САЕ со особено внимание за фотометриска и безбедносна усогласеност. CAPA сертифицирани производи за осветлување на брендот TYC се дизајнирани да бидат ое споредливи во форма, вклопување и функција. Тие се високо ценети како остварливи квалитетни алтернативни делови во индустријата за поправка на судири. ПРОГРАМАТА КАПА (Сертифицирана Асоцијација За Автомобилски Делови) е програма за обезбедување квалитет која помага да се одржи високо ниво на квалитет во денешните делови за поправка на судири. Пазарот за поправка на судири е составен од главно поправки покриени со осигурување, 70 отсто од тие поправки покриени со осигурување пропишуваат СЕРТИФИЦИРАНИ делови КАПА. Секоја светилка за замена НА ТИК е произведена со слични пластични материјали како оригиналната опрема и е подложена на ригорозно тестирање за да се осигурате дека вие, сопственикот на возилото, можете безбедно да ги користите и дење и ноќе. Светилките на вашето возило се суштински дел од безбедносните карактеристики на вашето возило и може да значат разлика помеѓу влегување или избегнување несреќа. Не правете компромиси кога станува збор за изборот на светилките на вашето возило.

Карактеристики

Производи во категоријата