.

.

5 парчиња shtc3 високопрецизен Дигитален Сензор За Температура И Влажност Модул За Мерење I2c Комуникација Подобро ОД AM2302 DHT22

5 парчиња shtc3 високопрецизен Дигитален Сензор За Температура И Влажност Модул За Мерење I2c Комуникација Подобро ОД AM2302

DEN 3.33

Износ
Залиха

Вдд напојување 3.3 ~ 5.5 V DCG. ND земјата, негативни напојувања. Да сериски податоци, двонасочни пристаништа. КЛ сериски часовник, влезна порта. Опсег на мерење на влажност : 0~100% RH. Точност на мерење на температурата : ● 0,2 °C. Работен напон : 3,3~5 VDC. I2 C интерфејс излез. Опсег на мерење на влажност : 0~100% RH.

Карактеристики

Производи во категоријата