.

.

атфоликс Пластична Стаклена Заштитна Фолија Компатибилна Со Tomtom Start 42 Стаклен Заштитник, 9H Хибридно Стакло FX Стаклен Екран Заштитник На Пластика

атфоликс Пластична Стаклена Заштитна Фолија Компатибилна Со Tomtom Start 42 Стаклен Заштитник, 9H Хибридно Стакло FX Стаклен

DEN 2.33

Износ
Залиха

Подобро од стакло : за разлика од вистинското стакло или калено стакло, Овој ЗАШТИТНИК на стакло ОД стакло ОД хибридно Стакло од пластика е нераскинлив и без цепнатинки-одговара и компатибилен со Tomtom Start 42. Максимална заштита од гребење (цврстина 9Ч при притисок на пишување 500гр) - Овој пластичен стаклен заштитен филм се состои од исклучително тенок (прибл. 0,2 мм) и отпорен материјал. Уникатниот стаклен / пластичен материјален состав на Пластичната Стаклена Заштитна Фолија обезбедува најголема пропустливост на светлината и олеофобна обвивка против отпечатоци. Екстра силен силиконски леплив слој-постоечките гребнатини на екранот едноставно исчезнуваат. Додаток@Фоликс-Направен Во Германија * * * Лесен За инсталирање : ЗАШТИТНИКОТ ОД Стакло ОД ХИБРИДНО Стакло СО ДЕВИЗЕН Курс има слична вкочанетост со онаа на вистинското стакло и може да се инсталира лесно и без меурчиња. FX-Хибридно Стакло Пластично Стакло Заштитен Филм од at Foli X, ултра тенок и супер тврд, компатибилен со Tomtom Start 42 Fx-Хибридно Стакло Стакло заштитник целосно го редефинира предметот на заштита на екранот благодарение на уникатниот состав на материјалот : развојот на оваа исклучително тврда (9h цврстина на молив) и отпорен стакло / пластичен материјал овозможува да се произведат особено тенки заштитници на екранот. Така, вашиот екран на допир реагира на вашиот влез како целосно незаштитен дисплеј. Цврстината, која е невообичаено висока за заштитен филм на екранот, едвај остава шанса за гребнатини.Супер тенок и супер тврд - новиот стандард во заштитата на екранот!Особено ниската дебелина на материјалот на Заштитниот Филм Од Пластично Стакло обезбедува оптимален изглед и чувство на вашиот дисплеј. Заедно со високата пропустливост на светлина од речиси 98%, Овој пластичен стаклен заштитен филм е практично невидлив.Максимална заштита на вашиот екран : Изработен од најновите високотехнолошки материјали, Заштитникот На стаклениот Екран од пластика обезбедува оптимална заштита од гребење и валкање. Исклучително робустен и отпорен поради цврстината ОД 9 ЧАСОТ.Лесен за инсталирање : Лесно склопување На заштитниот филм Од Пластично стакло - Исчистете го дисплејот, порамнете ја фолијата и завршете. Преку специјални Силиконски материјали, Заштитниот Филм Од Пластично Стакло автоматски се вшмукува на екранот. Силниот силиконски леплив слој го затвора поголемиот дел од веќе присутните гребнатини. Отстранлив без остатоци.Опсег на испорака - 1 x FX-Заштитник Од Стакло Од Хибридно Стакло компатибилен со Tomtom Start 42-крпа за чистење - алатка за инсталација (гумен) - Врска до повеќејазичните, илустрирани упатства за монтирање (вклучувајќи видео за монтирање)Пакети За уреди со неколку екрани (на пр.внатрешни и надворешни екрани) содржат заштитна фолија за секој екран.

Карактеристики

Производи во категоријата