.

.

2 Ролни 1000 Парчиња Растворливи Етикети За Храна Етикети За Подготовка На Храна Отстранливи Налепници За Храна За Дома Или Ресторан Конзервирање Контејнер За Храна

2 Ролни 1000 Парчиња Растворливи Етикети За Храна Етикети За Подготовка На Храна Отстранливи Налепници За Храна За Дома Или

DEN 2.67

Износ
Залиха

Овие етикети за конзервирање на подготовка на храна можат да го запишат името, датумот, времето и другите информации на храната, за да знаете што е тоа и колку долго сте го складирале, направете го вашето складирање храна побезбедно. Користете Дома. Совршен за дополнителни остатоци, тегли за конзервирање или контејнери за подготовка на оброци. Нема повеќе чудни мириси што доаѓаат од вашиот фрижидер од скапана или стара храна. Користете На Работа. Одлично за комерцијални, кујни во ресторани, угостители и многу повеќе. Овие налепници за храна ќе помогнат да се елиминира отпадот од храна на вашето работно место. Едноставно и лесно идентификувајте што има во вашиот фрижидер. Осигурајте се дека површината е целосно сува без кондензација пред да ја нанесете етикетата. Полесно е да се напише на етикетата пред да се стави на контејнерот. Количина на пакување : дојдете со 1 ролна сина и 1 ролна црвена етикета за растворлива храна, секоја ролна има 500 парчиња, вкупно 1000 парчиња, голема количина може да ги задоволи вашите секојдневни потреби различни потреби. Корисен и практичен дизајн : овие етикети за конзервирање на подготовка на храна можат да го запишат името, датумот, времето и другите информации на храната, со доволно простор на секоја етикета за удобно пишување, можете лесно да пишувате со различни пенкала. Широко применливо : овие етикети за растворлива храна се погодни за конзервирање, остатоци, забави, ресторани и домашна кујна, камиони со храна, хотели, брза храна, продавници за храна и така натаму, одржувајте ја вашата оставата, чајната кујна организирана и обезбедете соодветна ротација на храната, со што ќе го ублажите отпадот. Лесен за употреба : овие етикети за храна се едноставни за лупење и залепување, без остатоци од хартија или лепак на контејнери или шишиња за храна, погодни за контејнери за повеќекратна употреба, можете да ги фрлите во ѓубре или да ги измиете рачно под млаз вода. Сигурен материјал : овие отстранливи налепници за храна се направени од обложена хартија која е безбедна и нетоксична, можете да ја користите со мир на умот, лесна и лесна за носење или складирање, да внесете погодност во вашиот живот(забелешка : нашите етикети ќе бидат подобро откинати ако ги натопиме во вода некое време).

Карактеристики

Производи во категоријата