.

.

Heyiarbeit 2pcs 16101-2RS длабоки лежишта на жлебот 4/9 x 1-1/6 x 1/3 двојно лежиште со голема лежиште на јаглерод хром лежиште за лежиште за лежишта за лежиште

Heyiarbeit 2pcs 16101-2RS длабоки лежишта на жлебот 4/9 x 1-1/6 x 1/3 двојно лежиште со голема лежиште на јаглерод хром лежиште

DEN 0.67

Износ
Залиха

[Параметар] -Боре (Внатрешна дијамант) : 12мм/0,47 ", надворешен дијаметар : 30мм/1.17", ширина (дебелина) : 8мм/0,31 ", Модел : 16101-2 RS, Класа на точност : P0 Z2, Материјал : Висок карбонски хром лежиште Челик (GCR15). [Висок квалитет]-Лежиштата се изработени од лежиште челик за издржливост и отпорност на 'рѓа, корозија и деформитет под тешки товари. триење и поддршка радијални и аксијални оптоварувања, и има мала брзина на триење и висока ограничување. [Строго заштитено]-Лежиштето има штит за да го задржи лубрикантот и загадувачите, ги штити работните делови од лежиштата од остатоци од животната средина што може да се воведат и може да ја намали брзината на лежиштето на топката и животниот век. лизгалки и скутери, меѓу другите. [Параметар] -Боре (Внатрешна дијамант) : 12мм/0,47 ", надворешен дијаметар : 30мм/1.17", ширина (дебелина) : 8мм/0,31 ", Модел : 16101-2 RS, Класа на точност : P0 Z2, Материјал : Висок карбонски хром лежиште Челик (GCR15). [Висок квалитет]-Лежиштата се изработени од лежиште челик за издржливост и отпорност на 'рѓа, корозија и деформитет под тешки товари. триење и поддршка радијални и аксијални оптоварувања, и има мала брзина на триење и висока ограничување. [Строго заштитено]-Лежиштето има штит за да го задржи лубрикантот и загадувачите, ги штити работните делови од лежиштата од остатоци од животната средина што може да се воведат и може да ја намали брзината на лежиштето на топката и животниот век. лизгалки и скутери, меѓу другите. Heyiarbeit Deep Groove Leaters Опис Длабокиот жлеб Bearng е лежишта со еден ред за поддршка на радијални оптоварувања. Лежиштата се изработени од лежиште челик за издржливост и отпорност на 'рѓа, корозија и деформитет под тешки товари, и се користат во низа апликации од земјоделски машини до пренесување опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, мелници за тркалање, брод, брод Руддер шахти, агрегатни дробилки, скејтборди, внатрешни лизгалки и скутери, меѓу другите спецификации за спецификација (внатрешна дијамант) º12mm/0,47 "Надворешен дијаметар : 30мм/1,17" Ширина (дебелина) : 8мм/0,31 "модел £ º16101-2 RSACCURACY CLASS : P0 Z2 Material : Seeme Chrebon Chromium Chromium Steel (GCR15) Содржина на пакетот : 2 PCSXDEEP GROOVE LEGINGS Забелешка : Ве молиме, потврдете ја потребната големина и материјал пред купувањето и ставете го на вистинското место.

Карактеристики

Производи во категоријата