.

.

Aceteel метричка нишка Допрете M85 X 3.0, HSS машина Допрете десна рака M85x3mm

Aceteel метричка нишка Допрете M85 X 3.0, HSS машина Допрете десна рака M85x3mm

DEN 2.33

Износ
Залиха

【Модел】 Метрички челични челични челични челични челични челични четки. 【Функција】 Стандарден дизајн на навој, изработен од голема брзина челик со голема цврстина и цврстина, обезбедува брзо отстранување на чипови за ефикасно навојување. 【Апликација】 Направете или поправете нишка, погодна за повеќето метали, бакар, легура челик, леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик A3, железна плоча итн. 【Употреба】 Може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи животниот век на услугата при прислушување. 【Пакет вклучен】 1 парчиња M85x3mm метричка десна рака навој. 【Модел】 Метрички челични челични челични челични челични челични четки. 【Функција】 Стандарден дизајн на навој, изработен од голема брзина челик со голема цврстина и цврстина, обезбедува брзо отстранување на чипови за ефикасно навојување. 【Апликација】 Направете или поправете нишка, погодна за повеќето метали, бакар, легура челик, леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик A3, железна плоча итн. 【Употреба】 Може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи животниот век на услугата при прислушување. 【Пакет вклучен】 1 парчиња M85x3mm метричка десна рака навој. Големина : M85x3 Трапи на нишки со директна флејта. Насока на сечење : Десна рака. Материјал : челик со голема брзина. Директни чешми за флејта со нишки, директен дизајн на флејта, што се користи преку дупка и плитко прислушување на слепите дупки, а не за прислушување на слепите дупки. Лесно за употреба може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка, како што се машини за прислушување, вежби за клупи за вежбање, ЦПУ, центри за обработка, итн. Контролирајте ја брзината според цврстината на материјалот. Колку е поголема цврстината на преработениот производ, толку е побавна брзината. Препорачана стапка на добиточна храна : Општ челик : 6-15м/мин; Потежок челик : 5-10м/мин; не'рѓосувачки челик : 2-7м/мин; Леано железо : 8-10м/мин. Совети 1. Пред да се прислушува потврдете дали дијаметарот на тркалезната дупка е соодветен и да преземе заштитни мерки при работа. 2. Кога прислушувате, неопходно е да додадете вода или течноста за ладење за да се спречи прекумерна температура и да се намали загубата на чешма. Ако се соочи со тешкотии во ротацијата, прислушувањето треба да биде суспендирано. 3. Бидете сигурни да изберете соодветно масло за сечење за комплексот процес на прислушување и нанесете анти-масло за одржување по употреба.

Карактеристики

Производи во категоријата