.

.

Сарамоничен Трепка300 Б6 Безжични Лавалиер Микрофони ЗА УСБ Ц Андроид Телефон Паметен Телефон Таблет Надворешен Мини Ревер Тип Ц Микрофон Клип-На Микрофон За Видео ?

Сарамоничен Трепка300 Б6 Безжични Лавалиер Микрофони ЗА УСБ Ц Андроид Телефон Паметен Телефон Таблет Надворешен Мини Ревер Тип

DEN 3.00

Износ
Залиха

€Blink300 БЕЗЖИЧЕН ЛАВАЛИЕР МИКРОФОН qultracompact и пренослив 2.4 GHz безжичен микрофон систем, компатибилен со паметни телефони, таблети, DSLR камери, видео камери, итн. Системот Blink100 има автоматско спарување и откажување на бучава што може да се избере, обезбедувајќи звук со квалитет на емитување, идеален за пренос во живо, блогирање, мобилно новинарство и многу повеќе. ●Прилагодување на засилување, функција за намалување на бучавата●TX предавателот има прилагодување на бучавата, функции за намалување на бучавата и исклучување на звукот, а трите RXs имаат функции за моно/стерео префрлување. ●Неверојатно Аудио Со Квалитет На Емитување Со висококвалитетен вграден сештонасочен микрофон, исто така, импресивна чувствителност од-39d B, Blink300 обезбедува многу појасно и подетално аудио, осигурувајќи дека вашиот глас се слуша гласно и јасно. ●Компактен и Лесен ● Со тежина помала од 13 грама, БАЈ-В4 е пренослив и удобен за носење. Без разлика дали сте музичар, презентер или организатор на настани, тоа е одличен избор за снимање, исто така, засилување на јасно и динамично аудио. ●Аудио Мониторинг Во реално време Со 3,5 mm TRS машки до двоен trs женски кабел, им овозможува на корисниците целосно да го следат звукот за време на процесот на снимање во секое време. Батерија.

Карактеристики

Производи во категоријата