.

.

Кристали на најголемиот дел од розово кварц Полирани камен 0,6-1 Бразилски патеки со патеки природен кристал за лекување на реики за растителни растенија за декорац?

Кристали на најголемиот дел од розово кварц Полирани камен 0,6-1 Бразилски патеки со патеки природен кристал за лекување на

DEN 971.20

Износ
Залиха

Постои „пиезоелектричен ефект“ во кристалите, што може да генерира исклучително слаби позитивни и негативни струи, што може да ни помогне да стекнеме здравје до одреден степен. 200гр/сет : Роуз кварц, аметист, тигар око, црн опсидијан, чист кварц, зелен авентурин, црвен Јаспер, Блу содалит. 【Враќање во рамнотежа】 Светот на модемот става огромен стрес на нашето тело, ум и дух. За зајакнување на енергијата или рамнотежа на енергијата на магнетното поле. 【Вовед во кристал и совети】 Роуз Кристал е моќен loveубовен камен, кој може да привлече loveубов, да ја заштити и стабилизира врската помеѓу loversубовниците и носи среќа, loveубов и среќа. to boost energy or balance magnetic field energy. Се препорачува да го исчистите пред да го користите : Ставете го кристалот под чешма, исплакнете го 3-4 минути, избришете го суво и ставете го на отворено, оставете ги елементите на природата да го полнат, како што се сончевата светлина, месечината на месечината , ветер итн . Декорирајте го резервоарот за риба или аквариумот и направете ги да изгледаат почисти, шарени и живописни; Додадете повеќе боја и виталност на кондензираните растенија откако ја покриле досадната хранлива почва; Донесете поголема креативност и инспирација на уметнички цветни аранжмани или вазна филер. (приближно) Големина : 0,6-1 "; тежина : 0,45lb/сет. 【Practical and versatile】It is a stunning addition to any home to add healing and natural elements : Excellent for fish, mini aquarium, succulent plant, mini landscape, vase filler, floral arrangement, Декорација на забава и свадба. Секој пакет содржи убава торба со фланел и кутија за подароци Qinjiejie. Секој пакет содржи убава торба со фланел и торба за меурчиња, кристал со двојна заштита. Може да му помогне на нашето тело да ја отвори и поврзе исцелителната енергија на чакра, да ја врати својата рамнотежа. 【Практичен и разноврсен】 Тоа е зачудувачки додаток на кој било дом за да додадете лековити и природни елементи : одлично за риби, мини аквариум, сукулентно растение, мини пејзаж, вазна филер, цветен аранжман, забавна и свадба декорација. Триење и масажа во рака во слободно време или оставете ги кристалите да се приклучат на медитација или јога, тоа ќе донесе длабоко смирено потекло побрзо што може да му помогне на нашиот ум да се чувствува со намера тежина : 0,45lb/сет. 【Враќање во рамнотежа - светот на модемот става огромен стрес на нашето тело, ум и дух. Триење и масажа во рака во слободно време или оставете ги кристалите да се приклучат на медитација или јога, ќе донесе длабоко смирено спуштање побрзо што може да му помогне на нашиот ум да се чувствува намера и фокусирана, и тоа ќе ни помогне во медитативна и блажена состојба во работата и животот . Овие кристали со пад на природата можат да ни помогнат да имаме подобар живот. Ако имате предлози за тоа, ве молиме контактирајте не во секое време. 7 парчиња/сет : 7 чакра кристал. [Основни информации] Спецификација Атрибути : 7 мл роза кварц на големо заздравување на големо заздравување на кристали од грашок мелени чакал камења., Исто така, совршени за подароци за одмор : Денот на мајката/Денот на таткото/Ден/Ден на таткото/ Божиќ/Денот на благодарноста/роденденот итн. [Ве молиме, забележете] 1. Украсете го резервоарот за риби или аквариумот и направете ги да изгледаат почисти, разнобојни и живописни; додајте повеќе боја и виталност на кондензираните растенија откако ќе ја покрие досадната хранлива почва; донесете повеќе креативност и инспирација на уметнички цвеќиња или вазни пополнувач.

Карактеристики

Производи во категоријата