.

.

Asus TUF Gaming Nvidia Geforce RTX 3060 OC Edition Graphics Card

Asus TUF Gaming Nvidia Geforce RTX 3060 OC Edition Graphics Card

DEN 1.67

Износ
Залиха

Nvidia Ampere Streaming Multiprocessors : Градежните блокови за најбрзиот, најефикасниот графички процесор во светот, сеопфатниот Ampere SM носи 2x проток на FP32 и подобрена ефикасност на електрична енергија. 2 -та генерација RT Cares : Искуство 2x Противната моќност на 1 -ви Gen RT јадра, плус истовремено РТ и засенчување за сосема ново ниво на изведба на трасирање на Реј. Тензорски јадра од 3 -та генерација : Добијте до 2x проток со структурна реткост и напредни алгоритми на АИ како што се DLS. Сега со поддршка за резолуција до 8к, овие јадра даваат масовно засилување на перформансите на играта и сите нови можности за АИ. Дизајнот на вентилаторот на аксијално-технологијата е подесен со повеќе сечила на вентилаторот и обратна насока за ротационо за вентилаторот на центарот. Лежиштата со двојни вентилатори можат да траат до двојно повеќе од дизајни за лежиште на ракавот. TUF-RTX3060-O12 G-GAMING. TUF-RTX3060-O12 G-GAMING. Asus TUF Gaming Ge Force RTX 3060 OC Edition 12 GB GDDR6 гради издржливост на архитектурата NVIDIA Ampere, во кој има аксијално-технолошки вентилатор, 0d B технологија, двојни лагери за вентилатори, технологија за авто-екстреми, Max Contact, сертификација на воено одделение и друго. Asus TUF Gaming Ge Force RTX 3060 OC Edition 12 GB GDDR6, разгорен дизајн со топлински перформанси со топ-топ.

Карактеристики

Производи во категоријата