.

.

Wrapxpert Виножито HTV Винил за пренос на топлина: 4 ролни 12 x36 железо на винили за трансфер на маици во 4 разновидни бои, вклучени се 4 нараквици со шлаканица

Wrapxpert Виножито HTV Винил за пренос на топлина: 4 ролни 12 x36 железо на винили за трансфер на маици во 4 разновидни бои,

DEN 366.40

Износ
Залиха

Различни обрасци Толку многу бои ви овозможуваат да одберете од овие HTV винил ролна и никогаш нема да ги снемате оригиналните опции за дизајн. 4 бои вклучуваат : ленти со виножито HTV винил, виолетова сина лента HTV винил, печатење со вратоврска HTV винил, Galaxy Black HTV; секој е доволен за да ги заврши занаетчиските проекти за занаетчиски активности. Лесен за употреба на зафат, силиконски материјали; едноставно шлаканици и можете да направите ролни како што треба и да имате уредно работно место. Долготрајна : Добрата еластичност му овозможува на ова железо на винил пакетот да не се брчки, пука или излупете од облеката; доволно издржливо за да преживеете на облека што само ја фрлате во редовно миење. Може дури и да се исуши во фен во нормални поставки. Користете ги овие топлински винил железо на трансфери за маици, џемпери, капи и секаков вид облека за облека, маици, капи, чевли, дуксери, престилки, бејзбол капа и многу повеќе можности за секојдневна брзина на животот : 5; Сила : 10; Преми : 1 Поставките за сечење може да се разликуваат врз основа на состојбата на сечилото и видот на машината. Температура на железо : -Еретете го железото на средно поставување 275 ℉; -Иснете го дизајнот со среден/цврст притисок за 8-10 секунди, Cool Peepwe секогаш препорачува тест пред да се справите со нови материјали.

Карактеристики

Производи во категоријата