.

.

4250C275 4250F187 Сензор за монитор на притисок во гумите S180150004, за Mitsubishi Outlander Pajero L200 Lancer Asx, за Fiat Toro, 433MHz

4250C275 4250F187 Сензор за монитор на притисок во гумите S180150004, за Mitsubishi Outlander Pajero L200 Lancer Asx, за Fiat

DEN 1227.52

Износ
Залиха

МАТЕРИЈАЛ : ABSFEATURE : Висок квалитет и добро работење. Заменливиот алуминиумски вентил стебло е анодизирано за отпорност на корозија. Сензор за монтирање и вентил : Лизгајте го стеблото на вентилот низ дупката на вентилот на работ. Максималната јачина на сигналот на сензорот им овозможува на сензорите лесно да се програмираат безжично дури и кога веќе се монтирани на тркалото. Отфрлете го сензорот : со шрафцигер извадете ги завртката за прицврстување и сензорот од стеблото на вентилот, а потоа олабавете го навртката и извадете го вентилот. Робусниот дизајн на стебла за прицврстување на стеблата овозможува прилагодување на аголот од 0-35 степени за да одговара на сите типови тркала. Монтирајте ја гумата над RIM. Уникатниот дизајн на вентилот за соопштение за печатот ја олеснува замената на рачниот сензор. Олабавете ја гумата : Извадете го капачето на вентилот и јадрото и отклонете ја гумата. Исто така, тоа овозможува лесно отстранување на стеблото од главата на сензорот и лесно програмирано безжично дури и кога тие веќе се монтирани на тркалото. Исцрпете ја гумата : Затегнете ја гумата на менувачот на гумите и прилагодете го вентилот во 1 часот во однос на главата за раздвојување на гумите. Максималната јачина на сигналот на сензорот им овозможува на сензорите лесно да се програмираат безжично дури и кога веќе се монтирани на тркалото. Стабилна изведба и висока сигурност. Монтирајте ја гумата : Ставете ја гумата на работ, осигурувајќи се дека вентилот се соочува со главата за раздвојување под агол од 180 степени. Лесен за инсталирање, издржлив, инженерски од висококвалитетни материјали за подобрување на сигурноста и издржливоста. Покрај тоа, уникатниот дизајн на вентилот за соопштение за печатот ја олеснува замената на рачниот сензор.Сензорот за автомобили TPMS е изработен од премиум пластичен и метален материјал, здрав, не е лесен за стареење и отпорен на абразија, ист процес како ОЕ за да се обезбеди веродостојноста на TPMS, durabilitiy. Исто така, тоа овозможува лесно отстранување на стеблото од главата на сензорот и лесно програмирано безжично дури и кога тие веќе се монтирани на тркалото. Вметнете ја алатката за гуми и подигнете ја монистата на гумата на главата за монтирање за да ја намалите главата.Превтно истекување на гуми и зголемување на безбедноста на сообраќајот, Вршено, абење на гуми и проширување на статусот на гумата на гумите, подобрување на ефикасноста на горивото во процесот на инсталација на гориво1.

Карактеристики

Производи во категоријата