.

.

Алатка за влечење на кабел за кабел за кабел за кабел за жица за жица јаже, влече 4408 фунти

Алатка за влечење на кабел за кабел за кабел за кабел за жица за жица јаже, влече 4408 фунти

DEN 2.00

Износ
Залиха

Висок квалитет -изработен од јаглероден челик, структура компактен, специјален третман на топлина. Овој стегач е издржлив, стабилен и висока јачина. Ефикасно-отпорот силен, залак висок, не е лесен за лизгање и деформација. Поддржете ги надземните електрични линии, што може да го реши проблемот со SAG и да го затегнете. Безбедна стабилна-вилица со безбедносен уред, за да се спречи линијата за скокање на челично влакно. Со деликатни и мазни коприва, минимално оштетување на кабелот. Широко користен-искористен за сите видови на челични кабли и кабли. Дијаметар на жица што може да се примени : 4-22мм, безбедно оптоварување : 2 тон/4408 LBL видови челични кабли и кабли. Висок квалитет -изработен од јаглероден челик, структура компактен, специјален третман на топлина. Овој стегач е издржлив, стабилен и висока јачина. Ефикасно-отпорот силен, залак висок, не е лесен за лизгање и деформација. Поддржете ги надземните електрични линии, што може да го реши проблемот со SAG и да го затегнете. Безбедна стабилна-вилица со безбедносен уред, за да се спречи линијата за скокање на челично влакно. Со деликатни и мазни коприва, минимално оштетување на кабелот. Широко користен-искористен за сите видови на челични кабли и кабли. Дијаметар на жица што може да се примени : 4-22мм, безбедно оптоварување : 2 тон/4408 LBL видови челични кабли и кабли. Опис : Прилагодување за надземни електрични линии и затегнете ја жицата. Структурата е компактна, што е лесна и преносна. Примената на уредот за затегнување е применлива за електричната енергија, работата на индустријата и земјоделството и затегнувањето на линијата на јажето. Спецификација : Материјал : Третман на површина на јаглерод челик : Обвинети од цинк Позлатено оптоварување : 2 тон/ 4408 lb Пакет : 1 x зафат на кабел.

Карактеристики

Material:
Carbon steel
Surface treatment:
Zinc plated
Safe Load:
2 Ton/ 4408 Lb
Package:
1 x Cable Grip:

Производи во категоријата