.

.

Мимикло Библиски ламинирани индекс табули за проучување на Библијата со про transparentирни лепливи белешки, сина боја

Мимикло Библиски ламинирани индекс табули за проучување на Библијата со про transparentирни лепливи белешки, сина боја

DEN 0.67

Износ
Залиха

Вклучени ламинирани јазичиња, по една за секоја книга од стариот и новиот завет плус дополнителни за дополнителни кратенки што лесно се ставаат и отстрануваат без да остават остаток совршен за студентите од Библијата, пасторите или секој што бара поорганизирано и поефикасно искуство со студирање два Дополнителни про transparentирни лепливи белешки (сино-бело) вклучуваат висококвалитетен, милениче материјал што ви овозможува да напишете без да го замаглувате или крварите низ текстот под секоја подлога, сега содржи 100 листови нарачка сега и однесете ја вашата библиска студија на следното ниво со овие разноврсни и практични Индекс јазичиња. Вклучени ламинирани јазичиња, по една за секоја книга од стариот и новиот завет плус дополнителни за дополнителни кратенки што лесно се ставаат и отстрануваат без да остават остаток совршен за студентите од Библијата, пасторите или секој што бара поорганизирано и поефикасно искуство со студирање два Дополнителни про transparentирни лепливи белешки (сино-бело) вклучуваат висококвалитетен, милениче материјал што ви овозможува да напишете без да го замаглувате или крварите низ текстот под секоја подлога, сега содржи 100 листови нарачка сега и однесете ја вашата библиска студија на следното ниво со овие разноврсни и практични Индекс јазичиња. Воведување на нашите премиум ламинирани јазичиња за индекс на Библии! Овие јазичиња се дизајнирани да ви овозможат лесно да пронајдете и упатувате специфични пасуси во вашата Библија. Секој сет содржи јазичиња за секоја книга од стариот и новиот завет, како и неколку додатоци за да ви овозможат да креирате свои кратенки. Табовите се изработени од издржлив, ламинат материјал што ќе издржи редовна употреба и ќе обезбеди вашите јазичиња да траат долго време. Транспарентните лепливи белешки вклучени со секој сет може да се користат за обележување на важни стихови или пасуси и можат без напор да се стават и лесно да се отстранат без да остават остаток. Без разлика дали сте студент на Библијата, пастор или едноставно некој што сака да има поорганизирано и поефикасно студиско искуство, овие индексни јазичиња се совршено решение. Не само тоа, туку вашиот сет ќе дојде со две дополнителни транспарентни лепливи белешки : сина и бела. Овие транспарентни лепливи белешки се совршени за сите ваши потреби за земање белешки. Тие се изработени од висококвалитетен материјал за миленичиња што ви овозможува да напишете на нив без да ги замаглувате или крварите низ текстот под него. Секоја подлога содржи 100 листови и е лесно да се отстрани без да остави остаток. Нарачајте го вашиот сет денес и започнете да ја истражувате Библијата на сосема нов начин!.

Карактеристики

Производи во категоријата