.

.

Светло зелена фантазија Селтик змеј инспириран стакло очите на жицата игла за иглички скулптури со кукли за правење материјали и други занаети

Светло зелена фантазија Селтик змеј инспириран стакло очите на жицата игла за иглички скулптури со кукли за правење материјали

DEN 73.44

Износ
Залиха

Единствени стаклени очи - сет од 2 светло зелена фантазија келтска змеј инспирирана од рачно изработено стакло око кабохони ќе додадат живот на вашите креации. Приложени на натписи со игла - Совршено за додавање на креирани креации на суштества со додавање на капка лепак до крај, вметнување во вашите суштества. Зачудувачки дизајн - овие уникатни светло зелени келтски стаклени очи на змеј се волшебни да ги погледнат. Стаклените кабини - Рефлексиите прикажани на сликите се од осветлувањето што се одразува на стаклените површини, нема рефлексии во самите очи. Свиткана жица - можете да создадете јамка за шиење на очите наместо да ги вметнувате со плејер за нос на накит. Овие реални, светло зелена фантазија, стаклени очи инспирирани од змејот, инспирирани од змејот, се добро прилагодени за почувствуваните скулптури и правење кукли. Тие се направени со висококвалитетни, рачно изработени стаклени кабиони за очи, прикачени на натписите со жица со жица со сребро. Изберете ја вашата големина : 6мм, 8мм, 10мм, 12мм, 14мм или 16мм. Овој список е за пар од 2 очи. Стаклените очи на жицата пин -натписи се совршено прилагодени за додавање на живот на вашите почувствувани суштества! Едноставно додадете капка лепак на врвот на иглата на задниот дел од окото и вметнете во вашата креација. Wireицата исто така може да се претвори во јамка со пар клешти за нос на накит, за шиење на вашите меки кукли и скулптури. Дизајнирано и создадено во Спекане, Вашингтон, САД.

Карактеристики

Производи во категоријата