.

.

X-Gree 2PCS отпорна на топлина изолација полиимид филм лепило лента 30 метри должина x 6mm ширина (2 unids aislamiento resistente al callor cinta adhesiva de película de poliamida 30 metros de largo x 6mm

X-Gree 2PCS отпорна на топлина изолација полиимид филм лепило лента 30 метри должина x 6mm ширина (2 unids aislamiento resistente

DEN 1144.00

Износ
Залиха

Нето тежина : 30g; Содржина на пакетот : 2pcs x полиимид филмска лента; отпорност на топлина : 280 C ;. Главна боја : Тани; Должина на лента : 30 метри/98ft; Ширина на лента : 6мм/0,24 “; Материјал : Полиимид. Висока изолација, отпорност на висока температура, отпорност на киселина и алкали, ниска електролиза, механички звук, отпорност на газење, отпорност Компоненти на коло (PCB) компоненти како што се златни води и златни прсти за време на процесот на брановидно лемење. (Совршени компоненти на Para Proteger Componentes Sensibles de la Placa de Circuitos Impresos (PCB), LOS Dedos de Oro y Oro durante el proceso de por ola. extensive use as electrical insulation for transformer, motor, coil, capacitor and frequency conversion power supply in electronic industry.(También uso extensivo aislamiento eléctrico para transformador, bobina, fuente de alimentación de conversión de frecuencia de condensador en la industria electrónica. Net Weight : 30 G; Содржина на пакет : 2pcs x полиимид филмска лента; отпорност на топлина : 280 C;. Главна боја : Tawny; Должина на лента : 30 метри/98ft; ширина на лента : 6mm/0.24 "; материјал : полиимид. Висока изолација, отпорност на висока температура, киселина и отпорност на алкали, ниска електролиза, механички звук, отпорност на газење, отпорност на солза, без одмор на површината кога е солза. Совршени за заштита на чувствителните компоненти на печатено коло (PCB), како што се златни води и златни прсти за време на процесот на брановидно лемење. (Совршени компоненти на Para Proteger Sensibles de la Placa de Circuitos Impresos (PCB), LOS Dedos de Oro y Oro Durante el Proceso de por ola. Also extensive use as electrical insulation for transformer, motor, coil, capacitor and frequency conversion power supply in electronic industry.(También uso extensivo aislamiento eléctrico para transformador, bobina, fuente de alimentación de conversión de frecuencia de condensador en la industria Електроница. 2 парчиња отпорна на топлина изолација полиимид филм лепило лента 30 метри должина x 6mm ширина на ширина : предметот е едноставна и практична лента, која главно е изработена од трајни полиимид и силиконски материјали и има еднострани само-лекови за лесен за употреба . Тој е многу отпорен на топлина и хемикалии и отпорен на солза на високи температури и нуди оптимални перформанси во електрична и термичка изолација, и така широко се користи како трансформатор на електрична изолација, мотор, калем, кондензатор и напојување на конверзија на фреквенција во електронската индустрија во електронската индустрија .0features : - Боја : главно tawny.- Материјал : издржлив полиимид .- Големина : ширина : 6мм; Должина : 30m /98ft.- Отпорност на топлина : Околу 280 C.- Едно-само-леплива дизајн. Звук, отпорност на газење, отпорност на солза, без одмор на површината кога солза.- Совршен за заштита на чувствителните компоненти на печатено коло (PCB) како што се златни води и златни прсти за време на процесот на брановидно лемење. Трансформатор, мотор, калем, конверзија на конверзија на фреквенција во електронска индустрија.0package Содржина : 2pcs x 6mm*30m Висока температура отпорна на топлина Полиимид Филмска лепило (тавони) Опис во шпански 2 unids aislaiento resistento al callor cinta adhesiva de película de poliamida de poliamida de poliamida 30 Metros de largo x 6mm de Anchopeso Neto : 30 g; Contenido del Paquete : 2 Piezas de cinta de película de poliimida x; Callor Restencia Al : 280 ° C; главна боја : Tawny; Londitud de la cinta : 30 метрос / 98 пити; Ancho de la cinta : 6mm / 0.24 ''; Материјал : Poliamidaalto Aislamiento, Restencia a altas termauratras, Restencia a álcali ácido, Baja Electrólisis, Restencia mecánica, Restencia al desga.

Карактеристики

Производи во категоријата