.

.

8x Dvd Cd Режач Оптички Погон Замена, За Acer Лаптоп Аспир Лаптоп 5310 5100 5110 7720G 2920 5920G 6920G 8920G 8920 5630 5220 Лаптоп, Внатрешен Двослоен ДВД-RAM 24X CD-RW Писател

8x Dvd Cd Режач Оптички Погон Замена, За Acer Лаптоп Аспир Лаптоп 5310 5100 5110 7720G 2920 5920G 6920G 8920G 8920 5630 5220

DEN 2.00

Износ
Залиха

Тоа е внатрешен читач/писател на ДВД направен Од то-шиба Сем-сунг. Тоа не е малопродажен производ, така што нема оригинален малопродажен пакет или додатоци како софтвер, упатство за употреба, диск за возачот или кабел за поврзување. Поддржува Приклучок и игра, лесен за употреба. Не е потребен погон и надворешна моќност. Само приклучете го во оптичкиот залив или заменете го стариот диск, а двд-уредот ќе биде откриен. ИДЕ интерфејс, фиока-вчитување, 12,7 мм во висина. Поддржува лаптоп и се-во-едно десктоп со оптички залив ОД 12,7 мм ИДЕ. Поддржува Windows XP/2003/Виста/7/8. 1/10, Линукс. Не вклучува оригинална предна плоча. Тоа не е само читател, туку и писател / препишувач / режач за вашите компјутери. Дозволете ви да гледате филмови, да слушате музика, да креирате резервен диск, да инсталирате софтвер или да снимате музички диск. Поддржете ЦД-Р, ЦД-РОМ, ЦД+/-R, ДВД-РОМ, ДВД-Р, ДВД+/-R, ДВД-Р ДЛ, ВЦД дискови. Ние нудиме една година по продажбата на услуги. Повеќе од десет години искуство во оптички дискови ни овозможува да имаме можност да ви обезбедиме производи со врвен квалитет и доживотна професионална технолошка поддршка. Ние ја негуваме вашата доверба, ве молиме слободно контактирајте не. 1. Двослоен ИДЕ диск. Не вклучува метална држач за монтирање. Не вклучува лента кабел. Не вклучува оригинална предна плоча, оваа предна плоча е рамна, можете да ја отстраните предната плоча на оригиналниот диск на овој диск. 12,7 мм во висина, IDE Интерфејс, Вчитување На Фиоката. Приклучете и играјте, нема потреба од програми за возачот. Брзина на пишување : /ЦД-Р : 24х, ЦД-Р : 16х, ДВД-РАМ : 5х, ДВД-Р (Еднослоен / Двослоен) : 8х (СЛ)/6х (ДЛ), ДВД+Р (Еднослоен / Двослоен) : 8х (СЛ) / 6х (ДЛ), ДВД-R : 6х, ДВД+Р : 8х Модел : ТС-Л632 Производител : Цстцорп состојба : Нов тип : 8x dvd писател вчитување : ФИОКА вчитување материјал : АЛУМИНИУМ БОЈА : сребрена нето димензии : 128 MMX12.7mmx129mm нето тежина : 175g БРУТО ТЕЖИНА : 220g Гаранција : 1 година општи карактеристики : ЦРНА предна рамка ИТНИ ИСФРЛИ ДУПКА АКТИВНОСТ LED ПОДОБРЕНА-ide (ATAPI) МОДЕЛ dvd+R DL ПОДДРШКА топла Приклучок & Игра 2 Mb Бафер Брзина На Пишување : 6x dvd+R DL (двоен слој) 4x DVD-r dl (двојна) 5 X DVD-ram 8 X DVD+R 8x Dvd-r 24x CD-r 8x DVD+RW 6 X DVD-Rw 24x cd-rw брзина НА ЧИТАЊЕ : 5x DVD-RAM 8 X DVD+r 8x DVD-R 8 X dvd-ROM 24x Cd-R : 24x Cd-r rom 24 X CD-RW 6x dvd-RW 8 X dvd+RW податоци тампон меморија : 2 mb КОМПАТИБИЛНОСТ : Компатибилен Со Повеќето десктоп и ЛАПТОПИ Со 12.7 MM IDE ФИОКА Оптички Диск.

Карактеристики

Производи во категоријата