.

.

Егзотична Индија 56 x 44 Господ Ганеша со сликарството Риди и Сиди Танјоре | Традиционални бои со 24к злато |

Егзотична Индија 56 x 44 Господ Ганеша со сликарството Риди и Сиди Танјоре | Традиционални бои со 24к злато |

DEN 3.33

Износ
Залиха

Материјал : Танјоре сликарство традиционални бои со 24 карат злато. Димензии : 44 инчи x 56 инчи x 4 инчи (со рамка) - 35 инчи x 43 инчи (без рамка). Направено во Индија. Димензии : 44 инчи x 56 инчи x 4 инчи (со рамка) 35 инчи x 43 инчи (без рамка) tanjore (thanjavur) tanjore сликање традиционални бои со 24 карат злато.

Карактеристики

Производи во категоријата