.

.

Shimano deore XT BR-M8120 XT 4-пистон калипер, пост монтирање, без адаптери, предни или задни

Shimano deore XT BR-M8120 XT 4-пистон калипер, пост монтирање, без адаптери, предни или задни

DEN 0.33

Износ
Залиха

Shimano deore XT BR-M8120 XT 4-пистон калипер, пост монтирање, без адаптери, предни или задни. Shimano deore XT BR-M8120 XT 4-пистон калипер, пост монтирање, без адаптери, предни или задни. Хидраулична диск сопирачка со високи перформанси за ефикасно сопирање во сите услови предниот или задниот дел на тркалото за меѓународен стандард или пост-монтирање со адаптери (не е вклучено) 4 Преголемите фенолни клипови оптимизирани за топлинска изолација, лесна и вкочанетост против 4-пистон дизајн го намалува водечкиот ефект и оптималниот абењето на подлогата ја зголемува контролата на сопирање Зголемената подлога до расчистување на роторот ја намалува можноста за влечење на роторот во калливи услови фалсификуван дизајн на калиперот е лесен и крут на еден начин внатрешното коло на течноста го прави крварењето лесна течност за сопирање на минерално масло е не-корозивна и помалку опасна од конвенционалната хидраулична течност за сопирачките сопирачки Заградата за монтирање на шим што овозможува брза инсталација и поставување препорачано за употреба со ротори за заклучување на мразот за мраз за оптимални перформанси на сопирањето доаѓа со влошки за смола N03 A со перки може да се користат со мраз технолошки влошки достапни во смола или синтерувано соединение, опционалното зрачење на алуминиум FIN PAD дополнително ја подобрува дисипацијата на топлина Намалување на температурата на површината на сопирачката за 50 deg C.

Карактеристики

Производи во категоријата