.

.

ФОТОБЕТЕР Низок Профил Мини Топка Глава Панорамски Статив Топката Глави Камера Планината Арка-Швајцарија Со Брзо Ослободување Плоча За Статив, Монопод, Камера, Ви?

ФОТОБЕТЕР Низок Профил Мини Топка Глава Панорамски Статив Топката Глави Камера Планината Арка-Швајцарија Со Брзо Ослободување

DEN 383.84

Износ
Залиха

●Низок Профил, Постабилен●главата на топката е дизајнирана со низок центар на гравитација,создава посилна сила на заклучување и поголема стабилност. 25мм голем дијаметар на топката, што го прави исклучително стабилен. И безбедносниот слот ја штити вашата камера во секое време. ①Мали И За Пиење,тешки, висина само 66мм, Тежина само 171гр, дијаметар на основата 36мм.лесен за носење.Максимално оптоварување ДО 5 КГ, изработено од материјал од легура на алуминиум, тој е многу силен и издржлив. €360 Степен Слободна Ротација Панорамски Топката Глава ● едно копче Завртка може брзо да ги затегне или олабави и топката и основата, овозможува слободно движење во сите правци.Многу лесен за употреба. ●Широко Применливи дупки за завртки од 3/8 инчи на дното на главата на топката и лесни за инсталирање статив, монопод, лизгач на камерата и мини статив.Вклучувајќи плоча за брзо ослободување од типот арка-швајцарија со навој од 1/4 инчи на врвот, за инсталирање камера, ДВ, мобилен телефон, телескоп. ●Одличен Квалитет●топчестата глава со низок профил прифаќа целосно метална конструкција, толеранција на обработка од 0,1 ММ, анодна анодизирана, ултра-висока јачина авијациска алуминиумска легура. Тој е цврст, стабилен и квалитетен.6 Години Гаранција ОД ФОТОБЕТЕР. Ако некогаш сте незадоволни од стисокот, вратете го за бесплатна замена или враќање на парите (ваш избор). Без прашања поставени!. ЛБХ - 25 (САД). ЛБХ - 25 (САД). Преглед : топчестата глава LBH-25 е најдобриот избор за целата општа фотографија и ќе ви даде брза и точна контрола и цврста поддршка на камерата или објективот. Целта и израмнувањето на хоризонтот може да се постигнат како едно инстинктивно движење, а крутото заклучување бара само брз пресврт на една контрола. Како резултат на тоа, нашите топчести глави се побрзи за употреба и инхерентно постабилни од главите на стативите "навалување" со 3 оски. Бидејќи профилот на топката е помал и нема испакнати рачки, тие исто така се многу полесни за носење и пакување. Ова се глави без глупости со робустен капацитет, нудејќи минимална тежина и елегантна едноставност. Тие се истакнуваат како макро алатки на ниво на земја, но и како супер лесни глави за ранци, патувања и врвна употреба на масата. Т-рачката На LBH-25 е подолга на едниот крај за да ви помогне цврсто да ја заклучите топката. Наполнет е со пружина; едноставно извлечете го за да ја репозиционирате рачката за да дозволите да исчисти пошироки платформи за стативи. Топчестата глава LBH-25 има говедска т-лост за заклучување на артикулацијата на топката и основата за панирање. Функција : ﹒Алуминиум и легура од нерѓосувачки челик со висок степен ﹒Хаии воено одделение тешко елоксирана завршница ﹒25мм завртка копче стегач ﹒Еден изрез, брзо префрлување од пејзаж во режим на портрет ﹒Нивото ја контролира и топката и основата за панирање ﹒Извлечете го нивото за да ја прилагодите неговата положба ﹒ Панинг база дијаметар : 36мм ﹒ Висина : 66мм ﹒ Максимално Оптоварување : 5кг ﹒Тежина : 171гр ﹒Конец за монтирање : 3/8 " -16 нишка за монтирање на дното ﹒Вклучен редуктор на черупка 3/8 "-1/4".

Карактеристики

Производи во категоријата