.

.

Yinpecly 5Pcs 304 Нерѓосувачки Челик Цврста Цевка Ремен 2.76 Затегнување Цевка Клип Стегач со 2 Дупки Цевка У Заградата Стегач Закачалка

Yinpecly 5Pcs 304 Нерѓосувачки Челик Цврста Цевка Ремен 2.76 Затегнување Цевка Клип Стегач со 2 Дупки Цевка У Заградата Стегач

DEN 153.44

Износ
Залиха

Изработен од нерѓосувачки челик 304, цврст и издржлив, антикорозивен. Може да се користи во влажни средини, површината е супер мазна и без бруси. ТОПЛИ СОВЕТИ-големината На Овие стеги е за вистинскиот НАДВОРЕШЕН ДИЈАМЕТАР на цевката. Ве молиме проверете ја големината на вашите цевки и нашите стеги за да избегнете купување на несоодветна големина. Фала!. Уникатниот дизајн Во Стилот У го прави нашиот ремен за цевки со 2 дупки да постави цврста фиксација за цевки на различни површини како ѕидови, дрво и структури како круг или цилиндричен. Обезбедете ги цевките на бетонски ѕидови или дури и на тавани со овие метални ремени од нерѓосувачки челик за цевката!. Дизајниран да обезбеди дополнителна цврстина, нашиот ремен ЗА ЕМТ има истакнат среден дел што цврсто ги држи цевките за тежок товар и ги спречува да се извртуваат. Оваа силна структура на ребрата ја прави стегачот да биде погоден за сите потреби за внатрешни и надворешни цевки!. Конструирани со обичен метал со цврста дебелина од 0,5 инчи, ремените на цевките се цврсти, силни и сигурни. Исто така, имаат силна отпорност на сол, ' рѓа и корозија. Задолжителна стегалка за вода и масло за вашите потреби за полнење!. ●ГОЛЕМИНА+ - Одговара На Дијаметарот На Цевката : 70мм/ 2,76"; Растојание На Дупката : 90мм/3,54"; Вкупна Големина : 116 х 18 х 70мм / 4,57 "х 0,71" х 2,76 "(Л*В*Ч); Монтирана Дупка Диа : 6мм/ 0,24"; Дебелина : 0,6 мм/ 0,02". ●МАТЕРИЈАЛ€ - Изработен од нерѓосувачки челик 304, силна ' рѓа и отпорна на корозија за долготрајна употреба. ®УПОТРЕБА-Изберете ја соодветната внатрешна висина на стегачот на цевката според ОД на цевката, одредете ја дупката според диа и положбата на стегачот на цевката и заклучете ја завртката за прицврстување. Слој од мека заптивка може да се стави на внатрешната страна на стегачот на цевката и фитинзите на цевките, ефектот ќе биде подобар. ®ПРИМЕНА-Широко се користи во водовод, петрохемиски, напојување и други поставување на цевководи, фиксирање на сите видови цевководи на дрво, ѕидарски или слични површини. ●СОДРЖИНА на ПАКЕТОТ + - 5 парчиња_ Цврста Лента За Цевки. ●ГОЛЕМИНА+ - Одговара На Дијаметарот На Цевката : 70мм/ 2,76"; Растојание На Дупката : 90мм/3,54"; Вкупна Големина : 116 х 18 х 70мм / 4,57 "х 0,71" х 2,76 "(Л*В*Ч); Монтирана Дупка Диа : 6мм/ 0,24"; Дебелина : 0,6 мм/ 0,02". ●МАТЕРИЈАЛ€ - Изработен од нерѓосувачки челик 304, силна ' рѓа и отпорна на корозија за долготрајна употреба. ®УПОТРЕБА-Изберете ја соодветната внатрешна висина на стегачот на цевката според ОД на цевката, одредете ја дупката според диа и положбата на стегачот на цевката и заклучете ја завртката за прицврстување. Слој од мека заптивка може да се стави на внатрешната страна на стегачот на цевката и фитинзите на цевките, ефектот ќе биде подобар. ®ПРИМЕНА-Широко се користи во водовод, петрохемиски, напојување и други поставување на цевководи, фиксирање на сите видови цевководи на дрво, ѕидарски или слични површини. ●СОДРЖИНА на ПАКЕТОТ + - 5 парчиња_ Цврста Лента За Цевки.

Карактеристики

Производи во категоријата