.

.

50 парчиња Абразивно Тркало За Полирање За Полирање За Ротациона Алатка со Вратило од 3 мм, комплет За Полирање Со Четка За Мини подлога За чистење, Отстранување На ' ?

50 парчиња Абразивно Тркало За Полирање За Полирање За Ротациона Алатка со Вратило од 3 мм, комплет За Полирање Со Четка За

DEN 0.67

Износ
Залиха

Овие абразивни тркала за полирање се користат за ГРАВИРАЊЕ, мелење, полирање НА DREMEL DIY.Идеален за Отстранување На ' Рѓа/Корозија од Сите Метални Површини,погоден за детална работа на жад, керамика, стакло, дрво, стврднат челик, леано железо, нерѓосувачки челик. Биволските тркала ви овозможуваат да постигнете мазна, униформа завршница и усогласеност со неправилни површини.Широко се користи во отстранување на прашина, мелење, брусење, брусење и соголување на остатоци. Малото тампон тркало е ефикасна алатка за полирање на метал, со мала, висока ефикасност,ниска цена, добра отпорност на абење, издржлива и практична. Забелешка - брзината на алатката не треба да биде премногу брза. Се препорачува да се користи најниската брзина. Прекумерната брзина лесно може да предизвика раздвојување на четката и да влијае на работниот век. Дијаметар на тркалата : 1 инч (25мм).Стеблата се 3мм. Полирање Тркала монтирани 3мм Копач одговара на повеќето Ротациони Алатки, Полирачи, Рака Вежба итн. Спецификации : Материјал : Боја На Подлогата За Чистење : Дијаметар На Црно Стебло : 3мм / 0,12 инчен Дијаметар На Четката : 25мм Вкупна Должина : 45мм / 1,77 инчи Дебелина На Главата за Брусење : 12мм / 0,47 Инчен Пакет Вклучен : Црн 400 Гриз : 50 ПАРЧИЊА Дијаметар 25мм Карактеристики 1.Овие абразивни тркала за полирање се користат за ГРАВИРАЊЕ, мелење, полирање НА DREMEL DIY.Идеален за Отстранување На ' Рѓа/Корозија од Сите Метални Површини,погоден за детална работа на жад, керамика, стакло, дрво, стврднат челик, леано железо, нерѓосувачки челик. 2.Биволските тркала ви овозможуваат да постигнете мазна, униформа завршница и усогласеност со неправилни површини.Широко се користи во отстранување на прашина, мелење, брусење, брусење и соголување на остатоци. 3.Малото тампон тркало е ефикасна алатка за полирање на метал, со мала, висока ефикасност,ниска цена, добра отпорност на абење, издржлива и практична. 4.Забелешка - брзината на алатката не треба да биде премногу брза. Се препорачува да се користи најниската брзина. Прекумерната брзина лесно може да предизвика раздвојување на четката и да влијае на работниот век. Дијаметар на тркалата : 1 инч (25мм).Шенкс се (3мм).Полирање Тркала монтирани 3мм Копач одговара на повеќето Ротациони Алатки, Полирање, Рака Вежба итн. ЗАБЕЛЕШКА : 1. За безбедност, не заборавајте да носите очила или заштита за очи во случај да се фрлат отпадоци од четката додека се врти. 2.Прво можете да го тестирате на мала површина пред да ја нанесете на голема површина. 3.Димензиите се мерат рачно и може да имаат мала грешка. Те молам, не ми пречи.

Карактеристики

Производи во категоријата