.

.

Наутика-Јорган, Памучна Реверзибилна Постелнина, Домашен Декор За Сите Сезони

Наутика-Јорган, Памучна Реверзибилна Постелнина, Домашен Декор За Сите Сезони

DEN 3.00

Износ
Залиха

100% памук. Увезени. ВКЛУЧУВА : (1) кралот ватенка. МАТЕРИЈАЛ : 100% памук. КАРАКТЕРИСТИКИ : Реверзибилен на координативна шема што овозможува два различни изгледи. Доволно светло за топло време и доволно пријатно за поладни ноќи. Претходно измиени за дополнителна мекост. ДИМЕНЗИИ : 96 "х 104". УПАТСТВА ЗА НЕГА : машина за перење за лесна нега. Машинско перење ладно, одделно. Деликатен циклус. Падне сува ниска. Не избелувајте. Поставува добредојден, релаксирачки тон за гостинска соба или главна спална соба. 100% памук. Увезени. ВКЛУЧУВА : (1) кралот ватенка. МАТЕРИЈАЛ : 100% памук. КАРАКТЕРИСТИКИ : Реверзибилен на координативна шема што овозможува два различни изгледи. Доволно светло за топло време и доволно пријатно за поладни ноќи. Претходно измиени за дополнителна мекост. ДИМЕНЗИИ : 96 "х 104". УПАТСТВА ЗА НЕГА : машина за перење за лесна нега. Машинско перење ладно, одделно. Деликатен циклус. Падне сува ниска. Не избелувајте. Поставува добредојден, релаксирачки тон за гостинска соба или главна спална соба. Наутика Јорганите се целосно реверзибилни за сосема поинаков изглед, тие се 100% боја од памучно предиво и содржат парчиња детали за ватирање. Јорганот е целосно реверзибилен. Координирање на шамс исто така достапни, продадени одделно. Координирајте со комплети листови Наутика и украсни перници за да го комплетирате изгледот. Јорганите се претходно измиени за дополнителна мекост. Јорганите се толку лесни за употреба како парчиња за слоеви и како самостојни покривки за кревети. Јорганите се перат во машина и се сушат. Ќе ви се допадне квалитетот и изгледот на овие класични наутички јоргани.

Карактеристики

Производи во категоријата