.

.

Играјте во Неуредната Барака јас Виножито Инстант Снег јас Сензорна Бин Филер јас 8 пакет Јас Лажен Снег За Дете јас Сензорна Игра јас Снег во Прав јас Едукативна МА

Играјте во Неуредната Барака јас Виножито Инстант Снег јас Сензорна Бин Филер јас 8 пакет Јас Лажен Снег За Дете јас Сензорна

DEN 1.33

Износ
Залиха

8 РАЗЛИЧНИ БОИ. Зошто да купите само бел снег кога ќе можете да го имате во бои на виножито?. Овој инстант снежен производ расте до 100 пати поголема од неговата големина откако ќе додадете вода. Нашиот инстант снег е миризлив за да додаде уште еден сензорен влез. Снегот од виножито има забавно пакување што го прави совршен за подароци. Нашиот пакет содржи по една од секоја боја : црвена, портокалова, жолта, зелена, сина, виолетова, розова и бела. Вкупно 8 различни бои. ВРВЕН КВАЛИТЕТ НА МАТЕРИЈАЛОТ снегот Од Виножито е направен од супер абсорбента полимер. Кога додавате вода во лажен снег во прав таа се шири до 100 пати поголема од првобитната големина тогаш додека се суши полимерот се намалува правејќи вештачки снег долготраен, само додадете вода за повторно играње!. СЕНЗОРНА ДЕТСКА ИГРАЧКА Инстант Снегот е одличен за сетилна игра. Сензорните активности го олеснуваат истражувањето и природно ги охрабруваат децата да користат научни процеси додека играат во лажен снег во прав. Ова е одлична едукативна играчка и ги подобрува вештините за учење. ВОЗБУДЛИВ ПОДАРОК Можете да го користите Инстант Снег Во Прав како едукативен и Божиќен подарок за деца. Додадете вода и гледајте со изненадување бидејќи производот веднаш еруптира пред вашите очи во маси меки меки снег. МАТИЧНИ ИГРАЧКИ Користете го ова дома, детски или училиште за да дознаете за апсорпцијата, испарувањето и физичките реакции додека играте во нашиот инстант снег. Забавно и едукативно. Снегот од виножито е совршено полнење за сетилни канти! Додадете неколку пластични животни или ликови и гледајте како се развиваат јазичните вештини на вашето дете додека игра. Изложеноста на различни сетилни искуства може да му помогне на вашето дете да научи подобро да управува со различни сензации и како последица на тоа, да научи подобро да комуницира со надворешниот свет. Нашиот производ е лесно миризлив како уште еден сензорен влез. Лажниот снег во прав може да помогне да се регулира вестибуларниот систем на вашето дете и да се намали фрустрацијата. Користете го за организирање забави, создавање прикази, славење празници, употреба за хоби и секаква забава. Совршен за правење уникатна снежна забава. Инстант Снег во Прав е одлична Матична Играчка. Дознајте за апсорпцијата, испарувањето и физичките реакции. Како да се користи : само додадете ја препорачаната количина на вода за да создадете насипи од меки снег. Користете го Виножитото Инстант Снег внимателно, бидејќи може да се залепи или да обои ткаенина, дрво, тепих, раце или други материјали. Препорачуваме да си играте со производот во пластична када. Секогаш надгледувајте играјте со овој производ. По Употреба Измијте ги рацете темелно по употреба. Избегнувајте контакт со очите, устата или облеката. Фрлете го производот во ѓубрето за домаќинство. Не истурајте го одводот. Спецификации : Боја : Вкупно 8 пакети. 1 црвена, 1 портокалова, 1 жолта, 1 зелена, 1 сина, 1 виолетова, 1 розова, 1 бела. Материјал : Полимерни Димензии : 5.1 во х 3.3 во х 1.9 во пакетот содржи : 8, 0.7 флоз, пакети Инстант Снег.

Карактеристики

Производи во категоријата